01.07. – Młodzieńcze Interpretacje

Home »  01.07. – Młodzieńcze Interpretacje

1 lipca (niedziela) – godz.: 16:00 – Barka na Wiśle – Bulwar Filadelfijski*
„MŁODZIEŃCZE INTERPRETACJE”
WSTĘP WOLNY

Orkiestra Kameralna N-harmonia

W programie:
M. Karłowicz – Serenada op. 2 na orkiestrę smyczkową
P. Warlock – Capriol Suite
E. Grieg – Melodie nordyckie
W. A. Mozart – Divertimento D-dur KV 136

Orkiestra Kameralna N-Harmonia jest ogólnopolską, kameralną orkiestrą smyczkową, składającą się z uzdolnionych muzyków młodego pokolenia – studentów oraz uczniów szkół muzycznych z jedenastu polskich miast. Wspomniani artyści to członkowie czołowych polskich i zagranicznych orkiestr młodzieżowych, którzy jako soliści i kameraliści mają na swoim koncie liczne osiągnięcia na konkursach krajowych oraz międzynarodowych.

Podczas koncertu na scenie plenerowej zlokalizowanej w przepięknej scenerii Bulwaru Filadelfijskiego muzycy zaprezentują popularny wśród orkiestr smyczkowych repertuar, swoiste „the best of…” , nawiązujące głównie do muzyki tanecznej.

Koncert rozpocznie Serenada przedwcześnie zmarłego M. Karłowicza. Tytuły jej poszczególnych części charakteryzują muzykę i są to: marsz, romans i walc. Następnie usłyszymy, skomponowaną na początku XX w. ale nawiązującą do tańców renesansowych (m.in. pawany, tourdion, branle) „Capricol Suite” P. Warlocka oraz nostalgiczne, ale przepełnione beztroską „Melodie nordyckie” E. Griega, odwołujące się do norweskiej muzyki ludowej. Na zakończenie artyści przedstawią Divertimento D-dur W. A. Mozarta. Pełna uroku, błyskotliwa kompozycja stanowi po dziś dzień ideał klasycznego piękna.

*w przypadku bardzo złych warunków pogodowych, koncert zostanie przeniesiony do Sali Prób CKK Jordanki