07.07. – Symphonica – Rock of Poland

Home »  07.07. – Symphonica – Rock of Poland

7.07. (sobota) – godz.: 20:00 – Sala Koncertowa CKK Jordanki
SYMPHONICA – ROCK OF POLAND
BILETY: 50 zł (KUP BILET)

Damian Ukeje – vocal
Martna Pawłowska – vocal
Ernest Staniaszek – vocal
Sylwia Lorens – vocal
Grzegorz Kupczyk – vocal
Mikołaj Blajda – bass
Orkiestra Filharmonii Futura

Jedną z idei naszego festiwalu jest proponowanie Państwu zróżnicowanego programu, tak aby każdy z miłośników dobrych brzmień znalazł coś dla siebie, przy okazji otwierając się i eksplorując nowe i, być może dotąd nieznane, przestrzenie muzyczne.
W tegorocznym programie festiwalu proponujemy więc koncert, będący mieszanką kultowych polskich, rockowych przebojów z lat 80., w aranżacji wzbogaconej o brzmienie instrumentów smyczkowych i sekcji dętej. Pomysłodawca projektu i jego szef artystyczny, Mikołaj Blajda tak wypowiada się o koncercie: „Będziemy poruszać się jak najdalej od tak zwanego mainstreamu. Lata 80. był to czas rozkwitu niebanalnej kultury rockowej, punkowej i metalowej. Warto więc przypomnieć kultowe produkcje tamtych lat. Dla jednych będzie to sentymentalny powrót do lat młodości, dla innych spotkanie z niebanalną, polską twórczością”.
Poza bogatymi aranżacjami muzycznymi, autorzy przygotowali także scenografię i wizualizacje wprowadzające w klimat tamtych lat. To niesamowity powrót do czasów PRL poprzez polską muzykę popularną.
Zapraszamy wszystkich w tą niezwykle sentymentalną muzyczną podróż przy dźwiękach hitowych utworów Obywatela G.C., Lombardu, Turbo, Sztywnego Palu Azji, Chłopców z Placu Broni, Perfectu czy też Kobranocki.