11.08. – Klasyka polskiej rozrywki

Home »  11.08. – Klasyka polskiej rozrywki

11.08. (sobota), godz.: 20:00 – Sala Kameralna CKK Jordanki
„KLASYKA POLSKIEJ ROZRYWKI”
BILETY: 20 zł (KUP BILET)

Grohman Orchestra

Grohman Orchestra przyjęła swą nazwę od imienia wielkiego konesera sztuki i przyjaciela artystów, łodzianina Henryka Grohmana. To nazwa bardzo związana z fabrykancką Łodzią.

Zespół tworzą muzycy Filharmonii Łódzkiej, liderzy poszczególnych grup oraz koncertmistrz, pełniący podwójną rolę – skrzypka solisty oraz dyrygenta. Dotychczas Grohman Orchestra grała głównie walce, arie, polki, uwertury i marsze rodziny Straussów.  Owocem muzycznych eksploracji i chęci poszerzenia repertuaru jest nowy projekt zespołu „Grohman Orchestra – Klasyka polskiej rozrywki”. Przeprowadzona wśród sympatyków zespołu i melomanów festiwalu Geyer Music Factory ankieta na temat najbardziej przebojowych utworów ostatnich 40 lat pokazała, że lubimy stare, dobre piosenki. One właśnie, w klasycznym brzmieniu zespołu, zabrzmią w nowych, ciekawych aranżacjach, za które odpowiada jeden z najbardziej uznanych polskich aranżerów – Krzysztof Herdzin. Artysta tak opisuje pracę nad projektem: „To jedno z najciekawszych a zarazem najtrudniejszych wyzwań aranżacyjnych w moim życiu. Połączenie klasyki z najpopularniejszymi polskimi piosenkami, a do tego reminiscencje wielkiego Johanna Straussa.”

Tomasz Gołębiewski – Koncertmistrz Orkiestry Filharmonii Łódzkiej a jednocześnie skrzypek-dyrygent Grohman Orchestra nie ma wątpliwości: „Będziemy się dobrze bawili zarówno na estradzie, jak i wśród publiczności! Jesteśmy przekonani, że tak właśnie będzie w każdym zakątku Polski.” Trzymamy za słowo! Zapraszamy na koncert.