14.07. – Koncert zespołu Kontrabus

Home »  14.07. – Koncert zespołu Kontrabus

14.07. (sobota), godz.: 16:00
Scena na barce na Wiśle – Bulwar Filadelfijski
WSTĘP WOLNY

Koncert odbędzie się w ramach projektu KULTURALNE LATO.

Wystąpią:
Adrian Zasada – wokal, gitara
Jędrzej Rochecki – skrzypce
Maciej Drapiński – akordeon
Szymon Wiciński – kontrabas
Tomasz Stanny – perkusja

KONTRABUS powstał z wyniku twórczej pracy muzycznych przyjaciół. Zamiarem muzyków było powołanie do życia projektu bazującego na integracji stylów i gatunków, swobodzie wykonawczej oraz otwartości na różnorodne, często nowatorskie, rozwiązania. Pięć indywidualności, pięć temperamentów, pięć męskich charakterów wymieszanych ze sobą doprowadziły do stworzenia niepowtarzalnego band’u, który nie kopiuje stylów, czy manier wypracowanych przez geniuszy sceny artystycznej, lecz sam stanowczo toruje drogę przez nieodkryte do tej pory sfery aranżacji muzycznej. W ten niezwykły świat muzyki wprowadza publiczność brzmienie instrumentów akustycznych, które nie tylko stara się oczarować słuchaczy, ale także przełamuje nadal aktualne stereotypy związane z tymże instrumentarium.

Koncerty zespołu to niepowtarzalne wyprawy przez różne gatunki i style.W repertuarze grupy Kontrabus są m.in. utwory znane z wykonań Franka Sinatry, Elvisa Presley’a, Johnnego Casha czy Czesława Niemena oraz własne kompozycje zespołu, natomiast publiczność zgromadzona na występach staje się uczestnikiem podróży, której kierunek nadaje spontanicznie załoga band’u, bądź sami słuchacze w roli pasażerów. Wynikiem takiej, często improwizowanej, dźwiękowej ekspedycji są żywiołowo tworzone unikatowe aranżacje, które zaskoczyć mogą nawet najbardziej wnikliwych poszukiwaczy nietuzinkowych brzmień.

Muzyka w wydaniu zespołu staje się materiałem do budowania wyjątkowego klimatu, który ma na celu nie tylko wprowadzenie publiczności w wyjątkowy nastrój słuchając znanych melodii, lecz postara się wyzwolić z każdej osoby uczestniczącej w wydarzeniu ukryte pokłady energii.

ADRIAN ZASADA – frontman, wokalista, solista, instrumentalista, kompozytor, a prywatnie terapeuta. Laureat wielu festiwali i przeglądów muzycznych. Grał i śpiewał m.in. w grupie VACAT. Z tym zespołem nagrywał i koncertował na prestiżowych festiwalach w kraju i zagranicą (Jazz Festival Southport, Glasgow Festival Oran More, Rawa Blues). Łączy ze sobą takie gatunki muzyczne jak rock, folk, rythm & blues czy jazz. Oprócz własnych kompozycji sięga po muzykę swoich idoli m.in Raya Charlesa, Jima Morrisona czy Czesława Niemena. Odniósł wiele sukcesów: m.in. występy na międzynarodowych festiwalach, nagrane płyty i liczne koncerty zagrane na dużych scenach i stacjach telewizyjnych (TVN czy TVP)

JĘDRZEJ ROCH ROCHECKI – kompozytor, multiinstrumentalista, reżyser dźwięku, teoretyk muzyki. Utwory Jędrzeja Rocheckiego wystawiane są na koncertach w Polsce i za granicą. Bierze czynny udział w wydarzeniach organizowanych m.in. przez Związek Kompozytorów Polskich, Zespół Szkół Muzycznych w Toruniu. W swoich pracach kompozytorskich wykorzystuje możliwości muzyki elektronicznej, a także realizuje projekty intermedialne. Współpracuje z innymi twórcami komponując muzykę do filmów i animacji, tworząc ścieżkę dźwiękową, nagrywając dźwięk na planie, czy też udźwiękawiając instalacje plastyczne i wystawy. Udźwiękowione filmy były prezentowane m.in. na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes 2013. Aktualnie pracuje jako reżyser dźwięku w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy, Kujawsko-Impresaryjnym Teatrze Muzycznym w Toruniu oraz jako wykładowca w Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy.

MACIEJ DRAPIŃSKI – Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. Stanisława Moniuszki w Grudziądzu w klasie akordeonu mgr. Tomasza Kwiatkowskiego oraz Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, w klasie akordeonu prof. Jerzego Kaszuby i as. dr. Stanisława Miłka. Jeszcze w trakcie studiów został doceniony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, otrzymując prestiżowe stypendium „Młoda Polska” za szczególne osiągnięcia artystyczne. Akademię Muzyczną ukończył dyplomem z wyróżnieniem, uzyskując tym samym wpis do Złotej Księgi Absolwentów. Doskonalił swoje umiejętności pod okiem najwybitniejszych zagranicznych pedagogów. Laureat kilkudziesięciu konkursów i festiwali. Jako solista oraz kameralista z prawdziwą wirtuozerią prezentuje swój talent na wielu krajowych, a także zagranicznych koncertach i festiwalach.

TOMASZ STANNY – pochodzi z muzykalnej i wciąż muzykującej rodziny. Założyciel Diamond Sixtet, współpracował z zespołami  Zydeco Flow i Kasa Chorych, z którymi występował na dużych scenach w całym kraju. Animator i organizator imprez kulturalnych. Kierownik  artystyczny Blues Na Świecie Festival.

SZYMON WICIŃSKI – muzyk folkowy. Swoją przygodę z kontrabasem rozpoczął w 2000 r. grając w zespołach folkowych.  Współpracował z większością zespołów woj. kujawsko-pomorskiego, między innymi:  Ziemia Bydgoska, Płomienie, Toruniacy, Kądziołeczka, Młody Toruń, Kundzia, Pomorze.  Od 2005 zaczął grać również inne style, takie jak bluegrass, country w zespole Drink Bar. Ma za sobą niezliczone festiwale folkowe (Serbia, Turcja, Włochy, Francja, Rosja, Ukraina, Białoruś)

Koncert odbędzie się w ramach projektu Kulturalne Lato.