2.09. – Od La Scali do Broadway’u – finał festiwalu

Home »  2.09. – Od La Scali do Broadway’u – finał festiwalu

2.09. (sobota), 20:00 – Sala Koncertowa CKK Jordanki
OD LA SCALI DO BROADWAY’U – FINAŁ FESTIWALU

Bilety: 60/50 zł (KUP BILET)

Naszą muzyczną festiwalową podróż zakończymy w sali koncertowej Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki, kiedy to za sprawą czarnoskórej sopranistki Karen Slack, przy udziale zespołu artystycznego Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej pod batutą Amerykanina – Richarda Rosenberga, zaprezentujemy projekt Od La Scali do Broadway-u.
Starannie dobrany repertuar oraz wybitni goście zza oceanu będą gwarantem wielkiej klasy wykonawczej, a przede wszystkim niezapomnianych przeżyć (mamy nadzieję) licznie zgromadzonej publiczności.
Na program koncertu złożą się wybrane fragmenty wokalne i instrumentalne z najsłynniejszych oper i musicali. W interpretacji Karen usłyszymy m.in. znakomitą arię O Mio Babbino Caro, mistrzowską  Habanerę  z opery Carmen,  czy też nieśmiertelne Summertime Gershwina.  Nie lada gratkę stanowić będą również kompozycje, wykonane przez Toruńską Orkiestrę Symfoniczną, jak choćby  tematy z hitowych amerykańskich musicali – Chicago, czy też Kandyd.

Kolejna, już 21. edycja Międzynarodowego Festiwalu Nova Muzyka i Architektura tego dnia dobiegnie końca ale gorąco wierzymy, że poruszeni muzyką i kunsztem artystycznym zawitacie Państwo w naszych progach już niedługo – wszak za dwa tygodnie rusza nasz XXXIX sezon artystyczny, na który już dzisiaj serdecznie zapraszamy !

Z całego serca dziękujemy przede wszystkim Wam – wszystkim Uczestnikom wydarzeń festiwalowych, Partnerom i Sponsorom, dzięki którym po raz kolejny mogliśmy realizować nasz sztandarowy projekt artystyczny oraz wszystkim Ludziom Dobrej Woli, bez pomocy których nasze działania nie doszłyby do skutku.

Do usłyszenia / zobaczenia
Toruńska Orkiestra Symfoniczna