22.07. – Zwycięskie Skrzypce

Home »  22.07. – Zwycięskie Skrzypce

22.07. (sobota), 20:00 – Sala Prób CKK Jordanki
Zwycięskie Skrzypce
Bilety: 25/20 zł (KUP BILET)

Do naszego miasta powraca Aleksandra Li – laureatka ostatniej edycji międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego – Toruń 2016, aby w ramach nagrody za zajęcie III miejsca wykonać recital składający się z kompozycji Mozarta, Prokofieva, Schuberta i Wieniawskiego.
Aleksandra Li – rosyjska skrzypaczka, studiowała w prestiżowym Konserwatorium Piotra Czajkowskiego w Moskwie, a obecnie związana jest z Royal College of Music w Londynie.

Program ułożony specjalnie na potrzeby toruńskiego koncertu składa się z kameralnych dzieł na skrzypce i fortepian, poczynając od mozartowskiego klasycyzmu w postaci Sonaty skrzypcowej B-dur KV 454, poprzez romantyczne Rondo Brillant h-moll  Schuberta, Pięć melodii op. 35 bis Prokofieva, aż po wirtuozowską Fantazję brillante op. 20 Wieniawskiego, opartą na tematach zaczerpniętych z opery Gounoda Faust.

Przy fortepianie zasiądzie światowej klasy polska pianistka i akompaniatorka, na stałe mieszkająca w Niemczech – Katarzyna Wieczorek , znana z magicznego poczucia muzycznego oraz  niezwykłej wszechstronności.