28.07. – Perły Muzyki Polskiej

Home »  28.07. – Perły Muzyki Polskiej

28.07. (sobota) – godz. 20:00 – Sala Mieszczańska Ratusza Staromiejskiego
„PERŁY MUZYKI POLSKIEJ”
BILETY: 15 zł (KUP BILET)

Wojciech Waleczek – fortepian
Acoustic Quartet

…pod takim tytułem przygotowaliśmy dla Państwa koncert z przekrojowym repertuarem od Wieniawskiego i Moniuszki, aż po Paderewskiego i Bacewicz. Zabrzmi również m.in. słynny i doskonale wszystkim znany Polonez Pożegnanie Ojczyzny M.K. Ogińskiego. Nie zabraknie oczywiście F. Chopina, a zwieńczeniem tego różnorodnego, w pełni polskiego programu będzie suita z filmowymi tematami W. Kilara. Polskie muzyczne perły zaprezentują nasi goście ze Śląska – absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, pianista Wojciech Waleczek oraz związani z Aukso Orkiestrą Kameralną Miasta Tychy muzycy tworzący ACOUSTIC QUARTET (również absolwenci katowickiej uczelni).

Wojeciech Waleczek od ponad dwudziestu lat prowadzi szeroko zakrojoną działalność koncertową wykonując recitale fortepianowe, a także koncerty symfoniczne i kameralne w 21 krajach Unii Europejskiej, a także w Szwajcarii, Bośni i Hercegowinie, Mołdawii, Białorusi, Rosji, Kazachstanie, Jordanii, Palestynie, Algierii, Turcji, Iranie, Iraku, Tunezji, Kanadzie, Japonii, Argentynie oraz w USA. Ten wszechstronny artysta zajmuje się także działalnością naukowo-dydaktyczną – pracuje na stanowisku adiunkta w Instytucie Muzyki Uniwersytetu Śląskiego.

ACOUSTIC QUARTET to młoda formacja powołana w 2014 roku ale już mogąca się pochwalić wykonaniami na europejskich scenach. W Polsce muzycy występowali na festiwalach Warszawska Jesień, Wratislavia Cantans, Festiwal Dialogu Czterech Kultur, Sacrum Profanum, Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie, Jazz Jamboree, Europejski Kongres Kultury we Wrocławiu a także Open’er Festival.