Artyści

Home »  Artyści

Kolejność alfabetyczna:


JAKUB CHRENOWICZ – dyrygent. W latach 2010-2012 pełnił funkcję asystenta dyrektora Jakub-Chrenowicz-fot.-Justyna-AndrzejewskaAntoniego Wita w Filharmonii Narodowej w Warszawie. Stanowisko to objął zaraz po ukończeniu z wyróżnieniem Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu w klasie dyrygentury symfoniczno-operowej Jerzego Salwarowskiego. W Teatrze Wielkim – Operze Narodowej zadebiutował w 2012 roku kierownictwem muzycznym premiery wieczoru baletowego Opowieści biblijne w wykonaniu Polskiego Baletu Narodowego z utworami Siergieja Prokofiewa, Andrzeja Panufnika, Antonio Vivaldiego, Johanna S. Bacha i Giovanniego B. Pergolesiego.


MARCIN DYLLA – jest zdobywcą wielu nagród na konkursach gitarowych, m.iMarcin_Dylla-3n. w Międzynarodowym Konkursie Gitarowym w Tredrez-Locquemea we Francji,  Międzynarodowym Konkursie Gitarowym „Karl Scheit” w Wiedniu,Międzynarodowym Konkursie Gitarowym w Liechtensteinie, Międzynarodowym Konkursie Gitarowym w Alcoy w Hiszpanii, Międzynarodowym Konkursie Gitarowym w Gargnano we Włoszech, Międzynarodowym Konkursie Gitarowym „Forum Gitarre” w Wiedniu, I nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Gitarowym w Sernancelhe w Portugalii, Międzynarodowym Konkursie Muzycznym w Markneukirchen w Niemczech, Międzynarodowym Konkursie Gitarowym „Guitar Foundation of America” w Los Angeles. Ponadto w 2002 na 7. Międzynarodowym Konwencie Gitarowym w Alessandrii otrzymał nagrodę krytyków muzycznych „złotą gitarę” dla najlepiej zapowiadającego się młodego gitarzysty. ”Washington Post” okrzyknął go ”jednym z najbardziej utalentowanych gitarzystów na świecie”


GABRIELA GĄSIOR – wokalistka, autorka tekstów i muzyki, instruktor gospel, nauczyciel śpiewu. Gabriela_GąsiorAbsolwentka wokalistyki jazzowej katowickiego Wydziału Jazzu. Trener wokalny w I edycji telewizyjnego show „Bitwa na głosy”. Muzyką zajmuje się od dziecka. Podróż z gospel rozpoczęła w wieku 14 lat. Na swoim koncie ma wydany autorski album gospel „Bez Ciebie nie ma mnie” (2014) oraz płytę świąteczną „Narodził się Jedyny Król” (2015). Występowała w opolskim amfiteatrze podczas koncertu Super Debiuty 2014. Wystąpiła, a także przygotowała oraz poprowadziła chór ŚDM w Koncercie „Credo In Misericordiam Dei” pod kierownictwem Adama Sztaby, podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016r. Współpracowała m.in. z Beatą Bednarz, Adamem Sztabą, Kubą Badachem, Krzysztofem Antkowiakiem, Andrzejem Lampertem, Golec uOrkiestrą. Prowadzi warsztaty muzyki gospel w kraju i za granicą.


GOETTINGER STADTKANTOREI (Niemcy) – jako jeden z najliczniejszych w kraju liczy sobie aż 100 Goettinger-Stadtkantoreiśpiewaków. Za muzyczny cel zespół objął sobie wykonywanie dzieł muzyki kościelnej od okresu baroku aż po współczesność. Początków chóru należy szukać już w 1930 roku, wówczas na czele chóru stanął Ludwig Doormann, który prowadził go do 1971 roku. Po nim batutę przejął do 1999 roku Hermann Amlung. Do dziś od wspomnianego czasu szefem zespołu jest Bernd Eberhardt. W ciągu ostatnich lat niemal wszystkie utwory muzyki kościelnej zostały przez chór opracowane, przygotowane i wykonywane. Wśród nich znajdują się dzieła Richarda Straussa (Deutsche Motette), Franka Martina (Msza na podwójny chór) czy Franza Schmidta (Księga Siedmiu Pieczęci). Chór koncertował w wielu europejskich krajach, biorąc udział w m.in. w festiwalach. Regularnie uczestniczy też w nabożeństwach w kościele św. Jana w Getyndze.


IWONA HOSSA (sopran) – jest zaliczana do czołowych sopranistek swojego pokolenia. Jej kunszt Iwona Hossawokalny podziwiano w wielu miejscach na świecie, gdzie zawsze oczarowywała publiczność i zdobywała uznanie krytyki. Artystka zadebiutowała partią Violetty w Traviacie G. Verdiego w Teatrze Wielkim w Poznaniu, w tym samym roku zostając solistką tej sceny. Jako solistka związana jest również z Teatrem Wielkim – Operą Narodową w Warszawie, gdzie także debiutowała jako Violetta. Współpracuje z wieloma teatrami operowymi w Polsce i za granicą. Iwona Hossa jest laureatką Grand Prix i Złotego Medalu na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Marii Callas w Atenach, III nagrody oraz specjalnej Nagrody Mozartowskiej na 6. Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Ady Sari w Nowym Sączu, Konkursu Finalistów Międzynarodowych Konkursów Wokalnych „Orfeo” w Hanowerze.


KWARTET SMYCZKOWY TOS – Pierwszy oficjalny koncert zespołu odbył się w toruńskim Dworze Artusa w 2005 r. i został entuzjastycznie przyjęty przez słuchaczy oraz krytykę. Wspólna działalność muzyków zaowocowała kolejnymi występami oraz nagraniem płyty ”Romantycznie”, na której znalazł się zbiór najbardziej znanych i lubianych miniatur. Repertuar kwartetu jest bardzo bogaty i nieustannie poszerzany. Obejmuje utwory kompozytorów różnych epok od baroku do współczesności. Podstawą  programów koncertowych zespołu są dzieła światowej literatury kameralnej oraz polskiej muzyki współczesnej jednak muzycy ze szczególną  przyjemnością prezentują liczne aranżacje muzyki popularnej i filmowej.


ALEKSANDRA LI – rosyjska skrzypaczka zadebiutowała jako solistka z Orkiestrą Symfoniczną w Aleksandra LiSeulu w 2005. Studiowała w Konserwatorium P. Czajkowskiego w Moskwie. Obecnie związana jest z Royal College of Music w Londynie. Dwukrotnie została wyróżniona stypendium prezydenckim. Występowała w wielu prestiżowych salach koncertowych na całym świecie, m.in.: Moscow Tchaikovsky Conservatoire, L’Accademia Filarmonica di Verona, Seoul Arts Centre, Moscow International House of Music, Moscow Kremlin, Moscow Tchaikovsky Arts Centre, Tartini House w Piran, Ceramic Palace Hall w Korei Południowej. W 2016 roku zdobyła III miejsce oraz tytuł laureata IV Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego – Toruń 2016.


NORDIC SAXOPHONE QUARTET – został założony w 2002 roku i jego głównym zadaniem jest Nordic Saxophone Quartet 4promowanie szwedzkich kompozytorów. Zespół składa się z najlepszych skandynawskich saksofonistów zdobywców wielu nagród w konkursach międzynarodowych.


AARNE PELKONEN (Finlandia, baryton) – absolwentAarne Pelkonen Juho Alakarpa Akademii Muzycznej J. Sibeliusa w Helsinkach. Zdobył wiele nagród w konkursach wokalnych m.in. I nagrodę w Sibelius Singing Competition w 2015 r. Występował m.in. na Heidelberger Frühling Festival, Helsinki Music Centre, Musikverein, Międzynarodowym Festiwalu Kaiji Saariaho w Helsinkach, Oulu Music Festival. Wraz z fińskim pianistą Juho Alakärppä zdobyli znaczące nagrody w konkursach w Berlinie i Holandii. Obecnie związany jest z Operą w Oldenburgu w Niemczech.


Piano Quartet „InterEST” (ESTONIA) – Kwartet fortepianowy InterEST to zespół kameralny założony w 2016 roku w Tallinie, Estonia. Członkami kwartetu są: pianistka Auli Lonks, skrzypczka  Maarja Helen Oserov, altowiolistka Merike Heidelberg oraz wiolonczelista Valle-Rasmus Roots. Zespół wykonuje tradycyjny repertuar włączając w to muzykę estońską, a także utwory współczesnych kompozytorów. Wszyscy członkowie kwartetu są studentami Estońskiej Akademii Muzyki i Teatru w Tallinie. Kształcili się również na zagranicznych uczelniach, w tym Heute École de Musique de Lausanne, Universität der Künste Berlin, Musik und Kunst Privatuniversität Wien (Konservatorium Wien). Są laureatami krajowych i międzynarodowych konkursów muzycznych. Występowali w roli solistów z wieloma orkiestrami estońskimi, a także za granicą. Brali udział w międzinarodowych kursach mistrzowskich prowadzonymi przez uznanych wykładowców.


RICHARD ROSENBERG (USA) – wybitny amerykański dyrygent. Pełni funkcję dyrektora artystycznego Richard Rosenbergi dyrygenta National Music Festival i Union Symphony Orchestra w Stanach Zjednoczonych. Przez 15 lat był dyrektorem artystycznym Hot Springs Music Festival. Brał udział w koncertach z wieloma uznanymi orkiestrami zarówno w Ameryce, jak i Europie. Artysta współpracował z kompozytorami takimi jak: Mario Davidovsky, Krzysztof Penderecki i Carlos Surinach. Brał udział w kursach mistrzowskich, których wykładowcami byli m.in.: Pierre Boulez, Aaron Copland, Jussi Jalas, Lorin Maazel, Julius Rudel, Sir Georg Solti oraz Walter Weller.


KAREN SLACK (USA) sopranistka, występowała z najlepszymi dyrygentami i orkiestrami na scenach Karen Slackteatrów operowych i sal koncertowych na całym świecie. Jednymi z jej najważniejszych ról była tytułowa Tosca G. Pucciniego, Leonora w Trubadurze G. Verdiego, Violetta w Triaviacie G. Verdiego. RICHARD ROSENBERG (USA)– wybitny amerykański dyrygent. Pełni funkcję dyrektora artystycznego i dyrygenta National Music Festival i Union Symphony Orchestra w Stanach Zjednoczonych. Przez 15 lat był dyrektorem artystycznym Hot Springs Music Festival. Brał udział w koncertach z wieloma uznanymi orkiestrami zarówno w Ameryce, jak i Europie. Artysta współpracował z kompozytorami takimi jak: Mario Davidovsky, Krzysztof Penderecki i Carlos Surinach. Brał udział w kursach mistrzowskich, których wykładowcami byli m.in.: Pierre Boulez, Aaron Copland, Jussi Jalas, Lorin Maazel, Julius Rudel, Sir Georg Solti oraz Walter Weller.


MARIUSZ SMOLIJ – jest jednym z najwybitniejszych dyrygentów swojego pokolenia prowadzących mariusz_smolijorkiestry w Stanach Zjednoczonych i Europie. Opinię tę potwierdzają zarówno krytycy muzyczni po obu stronach Atlantyku jak i American Symphony Orchestra League. Ta prestiżowa organizacja z siedzibą w Nowym Jorku, zrzeszająca wszystkie orkiestry symfoniczne w Ameryce Północnej wyróżniła jego nazwisko na prestiżowej liście najwybitniejszych mistrzów batuty. W wyniku zwycięstw w szeregu poważnych konkursach, Mariusz Smolij od wielu lat związany jest stałymi kontraktami z wybitnymi instytucjami muzycznymi w USA. Dyrygował on ponad 120 orkiestrami w 27 krajach, na pięciu kontynentach występując na najbardziej prestiżowych estradach koncertowych świata, m. in. nowojorskiej Carnegie Hall, nowojorskim Lincoln Center, Kimmel Center w Filadelfii, ABC Hall w Johannesburgu, Narodowym Centrum Kultury w Pekinie, Sali Concertgebouw w Amsterdamie, Tonhalle w Zurichu, Salle Gaveau w Paryżu oraz narodowych centrach kulturalnych Polski, Czech, Słowacji, Bułgarii, Serbii, Cypru, Niemiec, Austrii, Węgier, Włoch, Meksyku, Kolumbii, Boliwii i Korei Płd.


ANNA MARIA STAŚKIEWICZ – jest laureatką III nagrody na XIII Międzynarodowym Konkursie im. H. Anna Maria fot. Barbara PopielWieniawskiego w Poznaniu w 2006 r. , laureatką I nagrody i nagrody specjalnej na V Międzynarodowym Konkursie im.K. Szymanowskiego w Łodzi, zwyciężczynią Ogólnopolskich Przesłuchań Skrzypków w Elblągu, XVI Ogólnopolskiego Konkursu Bachowskiego w Zielonej Górze, zdobywczynią nagrody specjalnej za najlepsze wykonanie koncertu Mozarta na XXII Międzynarodowym Konkursie Valsesia Musica we Włoszech. Wystąpiła w charakterze solistki na estradach wielu renomowanych sal, m.in. Municipal Theatre w Sao Paulo, Kaisersaal we Frankfurcie nad Menem, Raitt Recital Hall w Malibu (USA), Hatch Recital Hall, Eastman School of Music w Rochester ( USA), Grossmunster w Zurichu, Kioi Hall w Tokio, Auli UAM w Poznaniu, Filharmonii Narodowej w Warszawie, Studio S1 PR im. W.Lutosławskiego w Warszawie, Zamku Królewskiego w Warszawie.


ADAM SZERSZEŃ (baryton) – absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Adam SzerszeńKatowicach w klasie śpiewu prof. Michaliny Growiec (2002, dyplom z wyróżnieniem), dwukrotny stypendysta Ministra Kultury i stypendysta Fundacji im. Kołłątaja. W latach 1995-98 należał do chóru Filharmonii Śląskiej, zaś w latach 1998-2002 był członkiem zespołu Camerata Silesia. Z zespołem tym koncertował w kraju i za granicą, brał udział w prawykonaniach wielu dzieł muzyki współczesnej, nagrał także cztery płyty, w tym album zawierający Completorium G.G. Gorczyckiego nagrany z udziałem słynnej śpiewaczki Emmy Kirkby dla wytwórni fonograficznej Musicon. W latach 2002-05 był solistą Opery Śląskiej, zaś w 2004 roku zadebiutował na scenie Opery Narodowej. Trzykrotnie występował na festiwalu Warszawska Jesień, a także na festiwalu Gaude Mater w Częstochowie, Anima Mundi w Pizie, festiwalu Stanisława Moniuszki w Kudowie-Zdroju, Europejskim Festiwalu Operowym w Krynicy, Bydgoskim Festiwalu Operowym, Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju i wielu innych. Koncertował z najlepszymi polskimi orkiestrami filharmonicznymi, dokonał także nagrań archiwalnych dla radia i telewizji. Od 2002 roku Adam Szerszeń jest asystentem na Akademii Muzycznej w Katowicach, a od 2003 roku gościnnym solistą Teatru Wielkiego w Poznaniu. W 2011 roku artysta wystąpił w Warszawie podczas festiwalu „Chopin i jego Europa”.


TORUŃSKA ORKIESTRA SYMFONICZNA – na przestrzeni swojej 38-letniej działalności wykonała około dwóch i pół tysięcy koncertów we wszystkich znaczących miastach Polski oraz w wielu krajach Europy (m.in. Belgia, Szwajcaria, Czechy, Słowacja, Niemcy, Dania, Wielka Brytania, Włochy, Francja, Białoruś, Litwa). Współpracowała z wieloma uznanymi dyrygentami i wybitnymi solistami. Zespół wpisał się na stałe w kulturalny krajobraz miasta, poprzez organizowanie koncertów dla mieszkańców Torunia i sławiąc jego imię na licznych tournee krajowych i zagranicznych. Ważnym aspektem działalności Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej jest edukacja muzyczna dzieci i młodzieży, obejmująca swym zasięgiem nie tylko Toruń, ale również teren Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
Obecnie dyrektorem Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej jest Marek Czekała.


Zespół TUBICINATORES GEDANENSES propaguje powracającą modę na wykonywanie muzyki Tubicinatores gedanenses 2dawnej na instrumentach historycznych, a także składa hołd niezwykle kiedyś popularnemu i wirtuozowskiemu instrumentowi, jakim była trąbka naturalna. Jego założycielem jest PAWEŁ HULISZ absolwent gdańskiej uczelni, w klasie prof. Szymona Pawłowskiego. W czasie studiów rozpoczął praktykę wykonawczą, podejmując pracę w zespole Cappella Gedanensis, z którym współpracuje do dziś jako kameralista, a także jako solista. Jest czynnym muzykiem orkiestrowym. Współpracuje z wieloma orkiestrami symfonicznymi i kameralnymi na terenie całej Polski; filharmoniami: Szczecińską, Bałtycką, Gorzowską, Koszalińską, Białostocką, Lubelską, a także z orkiestrami: Toruńską Orkiestrą Symfoniczną, Capellą Bydgostiensis, Orkiestrą Kameralną Progress (Nagranie płyty z I Koncertem fortepianowym D.Szostakowicza), Elbląską Orkiestrą Kameralną, Operą Krakowską, Teatrem Muzycznym w Gdyni, „Operą na Zamku” w Szczecinie, Polską Filharmonią Kameralną w Sopocie, Teatrem Wybrzeże w Gdańsku. Zajmuje się opracowywaniem starodruków muzycznych z XVII i XVIII w. znajdujących się w zbiorze Zachariasza Zappio, w bibliotece PAN w Gdańsku. (Kantaty okolicznościowe kompozytorów gdańskich, m.in. J.B.C.Freisslich, J.V.Meder, F.Ch.Mohrheim, J.T.Roemhildt, J. D. Pucklitz).


PAWEŁ WAKARECY Z wyróżnieniem ukończył Akademię Muzyczną im. Feliksa Nowowiejskiego w pawel-wakarecy-fot-kacper-pempelklasie fortepianu prof. Katarzyny PopowejZydroń. W 2010 roku zdobył Wyróżnienie oraz Nagrodę Specjalną dla najlepszego Polaka na XVI Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie. W 2013 roku zadebiutował w sali Konzerthaus w Wiedniu, wystąpił również z recitalem w klasztorze w Valldemossie na Majorce, w Bibliotece Polskiej w Paryżu, a także w Nohant. Grał w wielu prestiżowych salach koncertowych m. in. Cadogan Hall i Westminster Cathedral Hall w Londynie, Salle Cortot w Paryżu, Oji Hall w Tokio, czy wielkiej sali Konserwatorium Kijowskiego.


BARTŁOMIEJ WEZNER – absolwent Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy w Wezner-Bartlomiejklasie fortepianu prof. Ewy Pobłockiej (2006). Jest jednym z najwszechstronniejszych pianistów swojej generacji. Razem ze skrzypaczką Joanną Kreft (jako Herbert Duo) został w 2015 roku laureatem III nagrody 16 Międzynarodowego Konkursu Kameralnego Trio di Trieste w Trieście (Włochy), Laureatem Academie de Musique de Lausanne (Szwajcaria) oraz zdobył nagrodę specjalną Międzynarodowego Konkursu Muzyki Kameralnej im. L. van Beethovena w Lusławicach (Polska). Z zespołem BMF Piano Trio został zwycięzcą St Martin’s Chamber Music Competition w Londynie (2011), zdobył I nagrodę na XIX Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej w Thessalonikach (2010, Grecja) oraz brał udział w ARD Musikwettbewerb w Monachium (2013). Od 2008 roku współpracuje z Vadimem Brodskim (m.in. Brodski Jazz Quartet) a od 2011 ze skrzypaczką Marią Machowską. Jako solista zdobył Nagrodę Specjalną na VI Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy (2004) oraz Wyróżnienie na XV Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. L. Janáčka w Brnie (2008, Czechy). Jako klawesynista występuje z orkiestrą kameralną Capella Bydgostiensis oraz zespołem muzyki dawnej Illo tempore. Występował w Polsce, Belgii, Czechach, Szwecji, Grecji, Niemczech, Serbii i Czarnogórze, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Włoszech oraz Stanach Zjednoczonych.


KATARZYNA WIECZOREK (Niemcy, fortepian) – Ukończyła z wyróżnieniem Hochschule für Musik und Kasia WieczorekTheater Hannover w klasie Prof. Martina Doerrie i Prof. Matti Raekallio ( Juilliard School New York). W trakcie studiów otrzymała liczne stypendia, m.in. od Rotary Club International, Stiftung Edelhof, Yehudi Menuhin Scholarship, Marc and Eva Stern Foundation, czy Mannes College New York Scholarship. Wygrała szereg narodowych i międzynarodowych konkursów (otrzymała m.in. Grand Prix w Marco Polo International Piano Competition oraz II nagrodę w Konkursie Czytania A Vista Karla Bergemanna w Hanowerze). Wystąpiła w różnych festiwalach, wśród których należy wymienić: Ludwigsburger Schlossfestspiele, Rheingau Festival, Schwarzwaldfestival, Beethovenfest Bonn, Lucerne Festival, Braunschweig Classix Festival, Spanish Brass Festival i Bebersee Festival. Koncertowała w wielu krajach Europy, Ameryki i Azji, a także na Antarktydzie. Obok współpracy z wybitnymi muzykami, takimi jak: Ana Chumachenko, Stefan Dohr, Sol Gabetta, Graham Johnson, Steven Isserlis, Wofgang Emanuel Schmidt, Guy Braunstein czy Reinhold Friedrich, Katarzyna Wieczorek jest oficjalną akompaniatorką międzynarodowych konkursów, m.in. Miedzynarodowego Konkursu im. Henryka Wieniawskiego, ARD Wettbewerb Muenchen, Aeolus Wettbewerb Düsseldorf, Buenos Aires International Violin Competition czy Jeju Festival w Korei Południowej. Oprócz udzielania Masterclass w Europie, Azji i Stanach Zjednoczonych, nagrała płytę w ramach ekskluzywnego cyklu „Rising Stars” dla radia BBC London. Katarzyna Wieczorek jest docentką renomowanej Hochschule für Musik und Darstellende Kunst Frankfurt am Main.


COLIN WILLIAMS (Wielka Brytania) – ma bogate, ponad 30 letnie doświadczenie w śpiewaniu Colinmuzyki gospel. Swoją przygodę z muzyką rozpoczął w wieku 3 lat. Mając zaledwie 18 lat był już dyrygentem założonego przez siebie kościelnego chóru gospel. Jego wielka miłość do muzyki doprowadziła go do śpiewania i wspierania wielu chórów i artystów w tym m.in.: The London Community Gospel Choir, The Harlem Gospel Choir, Jennifer Holliday, Deronda K. Lewis. Pracował również dla BBC, przygotowując programy takie jak BBC’s „Songs of Praise” i BBC Radio 2 „Gospel Train”. Prowadził wiele warsztatów gospel w całej Europie min.: w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Hiszpanii i Polsce.


MARCIN ZDUNIK – wiolonczelista, absolwent Uniwersytetu Muzycznego F. Chopina w Warszawie. Marcin ZdunikJest zapraszany do udziału w wielu prestiżowych festiwalach muzycznych, między innymi w festiwalu BBC Proms w Londynie, Muzyczny Olimp w SanktPetersburgu, Chopin i Jego Europa, Kammermusikfest Lockenhaus, Wartburg Festival oraz MeklenburgVorpommern Festival. Występował pod batutą znakomitych dyrygentów, m.in. Andrzeja Borejko, Tadeusza Strugały i Antoniego Wita. W czerwcu 2009 roku ukazała się debiutancka płyta Marcina Zdunika zrealizowana z udziałem Orkiestry Kameralnej Wratislavia, pod kierownictwem Jana Staniendy, zawierająca m.in. nagrania dwóch koncertów wiolonczelowych J.Haydna. Za płytę tę otrzymał nagrodę Fryderyk 2010. Marcin Zdunik dokonał wielu nagrań dla Polskiego Radia i Telewizji oraz dla Radia Słowackiego.


Zespół muzyczny koncertu GOSPEL to profesjonalni muzycy, absolwenci Wydziału Jazzu Akademii Wojciech gasior basMuzycznej w Katowicach. Mają kilkunastoletnie doświadczenie w muzyce gospel. Współpracowali m. in z takimi artystami jak: Mieczysław Szcześniak, Beata Bednarz, Natalia Kukulska, Kuba Badach, Anna Szarmach, Ewa Uryga, Marek Bałata, Andrzej Lampert, David Daniel, Solomon Facey, Wayne Ellington, Peter Francis, Brian Fentress. Skład zespołu: Bogusław Kaczmar – instr. klawiszowe, Wojciech Gąsior – bas, Łukasz Zając – perkusja.


Zespół wokalny koncertu GOSPEL to grupa 7 czarnoskórych wokalistów z Wielkiej Brytanii, których zespol gospelłączy wspólna miłość do muzyki. Śpiewają w chórach i zespołach od najmłodszych lat. Towarzyszą chórom jak i wielu rozpoznawalnym artystom na całym świecie. Ich muzyczne wpływy to: Hezekiah Walker, Walter i Edwin Hawkins, Ray Charles, Ed Sheeran, Kierra Sheard, Mali Music, Kirk Franklin, Richard Smallwood. Poprzez wpływy tych artystów rozwijają swoje talenty oraz możliwości wokalne. Miłość do muzyki pozwala podróżować poszczególnym wokalistom do rożnych części Europy, a nawet świata. Teraz przyszedł czas na dzielenie się to miłością do Gospel w Polsce.


gościnnie:

Monika Orłowska – Skruszewicz – ukończyła z wyróżnieniem studia w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie dra hab. Bolesława Siarkiewicza. Jest laureatką konkursów skrzypcowych i kameralnych, m.in. I nagrody w kategorii duetów oraz I nagrody w kategorii solowej w Międzynarodowym Konkursie ‘’Citta’ di Barletta’’ we Włoszech w 2013 roku, II nagrody w XII Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Juliusza Zarębskiego w Warszawie w 2012 roku, wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie Młodych Skrzypków w Poznaniu im. Eugenii Umińskiej w 2010 roku.  Prowadzi ożywioną działalność koncertową jako solistka, kameralistka oraz muzyk orkiestrowy. Koncertowała jako solistka z Orkiestrą Akademii Muzycznej w Bydgoszczy oraz z Orkiestrą Filharmonii Pomorskiej pod dyrekcją Jerzego Swobody oraz z zespołem MULTICAMERATA. Etatowo związana z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną.