Program

Home »  Program

24.06. (piątek) – godz.: 20:30 – Rynek Staromiejski – scena plenerowa
Wieczór z Bluesem – Inauguracja Festiwalu
Wstęp wolny

Marzena Ugorna – wokal
Kamil Barański – instrumenty klawiszowe
Krzysztof Kawałko – gitara elektryczna
Bartosz Mielczarek  – gitara basowa
Maciek Gołyźniak – perkusja
Marta Dryll, Beata Orbik, Małgorzta Auron, Lena Sokalska – chórki
Tomasz Filipczak – dyrygent
Toruńska Orkiestra Symfoniczna

W programie m.in. utwory: T. Nalepy, M. Kubasińskiej, M. Jakubowicz, Cz. Niemena, J. Joplin

1 lipca – 2 września 2016 r. – Collegium Maximum UMK
Wernisaż wystawy – 1 lipca (piątek) godz.: 19:00
Mariusz Kałdowski. Pędzlem i piórkiem
Wystawa
Czynne:  wt.-śr.: 10-15; czw.-pt.: 12-18
Wstęp wolny

Wystawa współorganizowana z Muzeum Uniwersyteckim w Toruniu

2 lipca (sobota) godz.: 20:00 – Kościół Św. Katarzyny
Wieczór polsko-ukraiński

Wstęp wolny

Łucka Młodzieżowa Orkiestra Smyczkowa

W programie: H. Wieniawski, A. Vivaldi, kompozytorzy ukraińscy

Koncert pod patronatem Prezydenta Miasta Łucka – Mykoli Romaniuka.

9 lipca (sobota) godz.: 20:00 – Sala Wielka Dworu Artusa
Wieczór romantyczny
Bilety: 29/19 zł

Marcel Markowski – wiolonczela (Sinfonia Varsovia)
Jakub Chrenowicz – dyrygent
Płocka Orkiestra Symfoniczna

Program:
P. Czajkowski – Pezzo Capriccioso op. 62
P. Czajkowski – Wariacje na temat rococo op. 33
L. van Beethoven – V Symfonia c-moll op. 67

15 lipca (piątek) – godz.: 19:00 – Hanza Cafe
Wieczór filmowy
1277778_168959036629453_58471987_o Wstęp wolny – obowiązują wejściówki *
„Pożegnania / Okuribito – reż. Yojiro Takita – projekcja filmowa

16 lipca (sobota) godz.: 20:00 – Sala Wielka Dworu Artusa
Wieczór w Stylu Galant
Bilety: 35/25 zł

Arte dei Suonatori:
Dohyo Sol – lutnia
Ewa Golińska – skrzypce
Aureliusz Goliński – skrzypce
Poppy Walshaw – wiolonczela

W programie: L. Boccherini, S. L. Weiss, K. Kohau

17 lipca (niedziela) – godz.: 13:00 – Rynek Staromiejski – scena plenerowa
Spotkanie ze smykami – audycja muzyczna dla dzieci
Wstęp wolny

17 lipca (niedziela) – godz.: 20:00 – Rynek Staromiejski – scena plenerowa
Wieczór z Frankiem Sinatrą
Wstęp wolny

Jarek Wist – wokal
Piotr Wrombel – piano
Wojciech Pulcyn – kontrabas
Krzysztof Szmańda – perkusja

23 lipca (sobota) godz.:11:00 – Zbiórka pod Dworem Artusa
Spacer z przewodnikiem – Muzyka w toruńskich kościołach
Wstęp wolny – obowiązują wejściówki *

23 lipca (sobota), godz.: 20:00 – Kościół św. Szczepana
Wieczór fiński
Bilety: 29/19 zł

Tuomas Pyrhonen – organy
Suvi Granberg – skrzypce

W programie: J.S. Bach, J. K. Kerll, G. P. Telemann, D. Buxtehude, A. Corelli

Koncert odbędzie się pod patronatem Konsula Honorowego Finlandii w Toruniu – Tadeusza Pająka

30 lipca (sobota), godz.: 20:00 – Sala Kameralna CKK JordankiInstytut Słowacki
Wieczór latynoski – Bach Goes Samba
Bilety: 35/25 zł

The Classical Music Maniacs – projekt „Bach Goes Samba”
Jarolim Ruzicka – lider
Kiril Soyanova – perkusja

W programie: aranżacje własne utworów  J.S. Bacha, A. Vivaldiego, B. Brittena, Queen

Koncert odbędzie się pod partonatem Instytutu Słowackiego w Warszawie

6 sierpnia (sobota), godz.: 20:00 – Dwór Artusa
Wieczór azjatycki
Bilety: 29/19 zł

Yu So-Yung – sopran
Pyung On Cha – dyrygent
The Korea Academy Orchestra

W programie m.in.: J. Brahms – Taniec węgierski nr 1, J. Strauss II – Polka „Grzmoty i błyskawice”, temat muzyczny z filmu „Mission Impossible”, trad. – Arirang – koreańska pieśń ludowa

12 sierpnia (piątek), godz.: 19:00 – Wieczór filmowy – Hanza Cafe1277778_168959036629453_58471987_o
„Flamenco, flamenco” – reż. Carlos Saura
Wstęp wolny – obowiązują wejściówki *

14 sierpnia (niedziela), godz.: 13:30 – Kościół śś. Janów
Koncert gospel
Wstęp wolny

Black International Gospel Singers

W programie: różne style muzyki gospel od tradycyjnych utworów do muzyki współczesnej

17 sierpnia – 31 sierpnia, Galeria Tumult
Architektura Muzyki w Polsce – Wystawa
Wstęp wolny

Wystawa współorganizowana ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich – oddział w Toruniu

19 sierpnia (piątek), godz.: 19:00 – Wieczór filmowy – Hanza Cafe1277778_168959036629453_58471987_o
„4 ostatnie pieśni” – reż. Francesca Joseph
Wstęp wolny – obowiązują wejściówki *

20 sierpnia (sobota) – godz.: 11:00 – Zbiórka pod Dworem Artusa
Spacer z przewodnikiem – Muzyka w toruńskich kościołach
Wstęp wolny – obowiązują wejściówki *

20 sierpnia (sobota), godz.: 20:00 – Dwór Artusa
Wieczór Młodych Talentów
Wstęp wolny – obowiązują wejściówki *

pianiści – uczestnicy Paderewski Piano Academy
Przemysław Fiugajski – dyrygent
Toruńska Orkiestra Symfoniczna

W programie: najsłynniejsze koncerty fortepianowe m.in. W.A. Mozarta, L. van Beethovena, F. Chopina, E, Griega, S. Rachmaninowa

28 sierpnia (niedziela), godz.: 18:00 – Sala Koncertowa CKK Jordanki
Wieczór z Gwiazdą
Bilety: 59/49 zł

Natalia Kukulska – wokal
Atom String Quartet
Michał Dąbrówka – perkusja

W programie: utwory z albumu „Ósmy plan” N. Kukulskiej w aranżacji Kwartetu

3 września (sobota), godz.: 20:00  – Sala Koncertowa CKK Jordanki
Wieczór Tenorów – Finał Festiwalu
Bilety: 59/49 zł

Mikołaj Adamczak – tenor
Oleksandr Ostrovski – tenor
Hubert Stolarski – tenor
Łukasz Załęski – tenor
Adam Banaszak – dyrygent
Toruńska Orkiestra Symfoniczna
gościnnie:
Marcelina Beucher – sopran
Maria Rozynek – Banaszak – sopran

W programie: G. Dionizetti, G. Verdi, G. Puccini, J. Strauss, J. Offenbach, najpiękniejsze pieśni neapolitańskie, piosenki z repertuaru Jana Kiepury oraz duety

* Bezpłatne wejściówki będą dostępne na 2 tygodnie przed danym wydarzeniem w kasie CKK jordanki. Liczba miejsc ograniczona.