Program

Home »  Program

24 czerwca (sobota) – 20:00-  Sala Wielka Dworu Artusa
WIRTUOZ GITARY – Recital
Bilety: 20 / 25 zł (KUP BILET)

Marcin Dylla –  gitara

W programie:

Mauro Giuliani – Sonata in C Major op. 15
Jan Nepomucen Bobrowicz – Great Variations op. 6
Aleksander Tansman – Variations on a theme by Skriabin
Benjamin Britten –  Nocturnal op.70


25.06 (niedziela) – 20:00  Bulwar Filadelfijski – Wstęp wolny
TANIEC, TANIEC!!! W 80 MIN. DOOKOŁA ŚWIATA

Marcin Dylla – gitara
Mariusz Smolij – dyrygent
Toruńska Orkiestra Symfoniczna

W programie:

F. Chopin/ G. Fitelberg – Polonez A-dur
A.Dvořak – Taniec słowiański C-dur, op. 46, no. 1
J. Brahms/Parlov – Tańce węgierskie no. 5 & 6
L. Delibes – Taniec Uroczysty i Walc z baletu Coppelia
J. Rodrigo – Concierto de Aranjuez – Marcin Dylla, gitara
C. Saint-Saëns – Bachanalia z opery Samson et Dalila
A. Chaczaturian -Dwa Tańce z baletu Spartacus
A. Piazzolla/Occhiuto – Libertango
A. Márquez – Danzon no. 2
Prima/C. Porter/G. Miller – Nadchodzą Big-Bandy


30.06. (piątek) – 19:00 – Kościół św. Jakuba– Wstęp wolny
KUJAWSKO-POMORSKIE IMAGINACJE – koncert kameralny

Kwartet TOS, w składzie:
Izabela Bogusz – skrzypce
Grzegorz Bogusz – skrzypce
Marta Wroniszewska – altówka
Karol Wroniszewski – wiolonczela

W programie:

M. Cynk – Kujawsko-Pomorskie Imaginacje
S. Moniuszko – Kwartet smyczkowy d-moll
K. Szymanowski- Kwartet smyczkowy nr 1 C-dur, op. 37


1.07. (sobota) -12:00  – Bulwar Filadelfijski – Wstęp wolny
KUJAWSKIE WAKACJE – koncert dla dzieci

Aleksander Mozol – skrzypce
Magdalena Miszewska – akordeon
Tomasz Gumowski – kontrabas
Olga Wróblewska – prowadzenie


1.07. (sobota) -20:00  – Wieża i Dziedziniec Ratusza Staromiejskiego – Wstęp wolny
ROCZNICA 500-LECIA REFORMACJI – MUZYKA DOBY PRZEMIAN

Tubicinatores Gedanenses
Błażej Musiałczyk – pozytyw

Turmmusik: koncert z Wieży

C.Ph.E.Bach – Marcia für die Arche, for 3 trumpets & timpani in C major, H. 621, Wq. 188
N.Herman/ Gdańska Tabulatura – Lobt Gott, ihr Christen alle gleich, oprac.Paweł Hulisz
Anonymus /Gdańska Tabulatura  – Surrexit Christus hodie, oprac.Paweł Hulisz
Anonymus – Zwei Märsche :  Der alte Dessauer,  Marche des Volontiers de Saxe

Koncert na Dziedzińcu

m.in.: G. Fantini – L’Imperiale
Anonymus – Jasna Góra XVI wiek – Intrada
Anonymus – Tabulatura vietoris saeculi XVII wiek Nr 309 Nr 310
Anonymus – Fanfary wg. marszów weselnych z Wielkopolski z XVIII wieku
J.S. Bach – preludium chorałowe ” Vater unser in Himmerleich”


8.07. (sobota) – 20:00 – Sala Wielka Dworu Artusa
Z PIEŚNIĄ WOKÓŁ BAŁTYKU
Bilety: 20/25 zł (KUP BILET)

Aarne Pelkonen (Finlandia) – baryton
Juho Alakärppä (Finlandia) – fortepian

W programie: F. Schubert,  K.  Szymanowski, J. Sibelius, P. Czajkowski


14.07. (piątek) – 19:00 – Hanza Cafe – Wstęp wolny – Obowiązują wejściówki
Projekcja filmowa – „PIANOMANIA” reż. R. Cibis, L. Franck

Prowadzenie – Magdalena Wichrowska


15.07.(sobota) – 20:00 – Sala Mieszczańska Ratusza Staromiejskiego
RODZIME TALENTY
Bilety: 25/35 zł (KUP BILET)

Anna Maria Staśkiewicz – skrzypce
Marcin Zdunik – wiolonczela
Paweł Wakarecy – fortepian

W programie:

A. Panufnik – Trio fortepianowe
F. Schubert – Trio fortepianowe B-dur


20.07. (czwartek) – 21:30 – Kino letnie – Zamek Krzyżacki – Wstęp wolny
ŚWIĄTYNIE KULTURY cz. I projekcja filmowa

Prowadzenie – Magdalena Wichrowska


22.07. (sobota) –  20:00 – Sala Prób CKK Jordanki
ZWYCIĘSKIE SKRZYPCE
Bilety 20/25 zł (KUP BILET)

Aleksandra Li (Rosja)- skrzypce
Katarzyna Wieczorek – fortepian

W programie:

W. A. Mozart – Sonata skrzypcowa B-dur KV 454
F. Schubert – Rondo Brillant h-moll D 895 na skrzypce i fortepian
S. Prokofiev – Pięć melodii op. 35 bis na skrzypce i fortepian
H.Wieniawski – Fantazja op. 20 na tematy z opery “Faust“


29.07. (sobota) – 12:00  – Wstęp wolny – Zbiórka pod Dworem Artusa
Spotkanie z przewodnikiem „ORGANY W TORUŃSKICH KOŚCIOŁACH na tle województwa kujawsko-pomorskiego ” – Obowiązują wejściówki

29.07. (sobota) – 20:00 – Sala Widowiskowa Młodzieżowego Domu Kultury
„SAKSOFON ZNANY I NIEZNANY”
Bilety: 25/35 zł (Kup bilet)

Nordic Saxophone Quartet (Szwecja) w składzie:
Johannes Thorell – saksofon sopranowy
Martin Eriksson – saksofon altowy
Matias Björnstad – saksofon tenorowy
Arnulv Steinsvik – saksofon barytonowy
gościnnie: Monika Skruszewicz – skrzypce (muzyk Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej)

W programie:

Daniel Nelson – Full Throttle
Johan Hedin – Ettåtrettifem
George Gershwin (arr. Mikael Råberg) – z Porgy and Bess
Charlotte Bray – Quartet
Gotländsk sommarnatt
Myroslav Skoryk – Melody
Tebogo Monnakgotla – Crossing Borders
Volodymyr Runchak – Morse Code


4.08. (piątek) – 19:00 – Hanza Cafe  Wstęp wolny – Obowiązują wejściówki
Projekcja filmowa –- „Gucza! Pojedynek na trąbki” reż. D. Milić

Prowadzenie – Magdalena Wichrowska


5.08. (sobota) – 20:00 – Dwór Artusa  – Wstęp wolny – Obowiązują wejściówki
„MUZYCZNE MOSTY Z ESTONIĄ”

Piano Quartet InterEST:
Maarja-Helen Oserov – skrzypce
Merike Heidelberg – altówka
Valle Rasmus Roots – wiolonczela
Auli Lonks – fortepian

Program:

Eduard Tubin –  Piano Quartet in C sharp minor
Erkki-Sven Tüür – “Architectonics 7” for violin, cello and piano
Robert Schumann – Piano Quartet in E flat major, Op. 47
Heino Eller – Lyrical Pieces No. 1 in E major and No. 2 in F minor


13.08. (sobota) – 20:30 – Scena na Wiśle – Wstęp wolny
„MUZYKA NA WODZIE” Koncert z okazji Roku Rzeki Wisły

Mariusz Smolij – dyrygent
Orkiestra Filharmonii Pomorskiej

W programie:

G.F. Handel – Muzyka na Wodzie
P. Breiner -“Beatles Go Baroque”
L. Anderson -Plink, Plank, Plunk
L. Anderson – Fiddle – Faddle
J. Haydn -Symfonia No. 60 „Il distratto”


14.08., godz.: 19:00 – Sala Kameralna CKK Jordanki
„GOSPEL MUZYCZNA MODLITWA”
Bilety:

Colin Williams (Wielka Brytania) – wokal
Gabriela Gąsior – wokal
zespół wokalny z Wielkiej Brytanii (7 osób)
Bogusław Kaczmar – instrumenty klawiszowe
Wojciech Gąsior – bas
Łukasz Zając – perkusja

W programie: różne style muzyki gospel od tradycyjnych utworów do muzyki współczesnej


18.08. (piątek) – 21:00  – Kino letnie – Zamek Krzyżacki – Wstęp wolny
ŚWIĄTYNIE KULTURY cz. II projekcja filmowa

Prowadzenie – Magdalena Wichrowska


19.08. (sobota) – 12:00 Spotkanie z przewodnikiem „Organy w toruńskich kościołach na tle województwa kujawsko-pomorskiego” – Wstęp wolny – Zbiórka pod Dworem Artusa


19.08.(sobota) – 20:00 – Sala Wielka Dworu Artusa – Wstęp wolny – Obowiązują wejściówki
„MŁODZI WIRTUOZI FORTEPIANU”

pianiści – uczestnicy Paderewski Piano Academy
Jakub Chrenowicz- dyrygent
Toruńska Orkiestra Symfoniczna

W programie: najsłynniejsze koncerty fortepianowe, m.in. W.A. Mozart, F. Chopin, E. Grieg, S. Rachmaninow


26.08. (sobota) – 20:00 – Kościół Najświętszej Marii Panny – Wstęp wolny
„ROMANTYCZNY GENIUSZ W SIOSTRZANEJ INTERPRETACJI”

Iwona Hossa – sopran
Adam Szerszeń – baryton
Goettinger Stadtkantorei (Niemcy) – chór
Bernt Eberhardt – dyrygent Chóru
Mariusz Smolij – dyrygent
Toruńska Orkiestra Symfoniczna

W programie: J. Brahms – Niemieckie requiem op. 45


31.08. (czwartek) – 19:00 – Sala Mieszczańska Ratusza Staromiejskiego
RECITAL KAREN SLACK
Bilety 20/25 zł (Kup bilet)

Karen Slack (USA) – sopran
Bartłomiej Wezner – fortepian

W programie:
M. Ravel – Deux Mélodies Hébraïques
J. Brahms – Von Ewiger Liebe
S. Barber – Hermit Songs
arr. C. White – Over My Head
arr. M. Bonds – Lord I Just Can’t Keep From Crying
G. Gershwin – Summertime
G. Gershwin – I Got Rhythm
D. Ellington – Don’t Get Around Much Anymore
D. Ellington – It Don’t Mean A Thing


2.09. (sobota) – 20:00 – Sala Koncertowa CKK Jordanki
Finał festiwalu „OD LA SCALI DO BROADWAY’U”
Bilety: 50/60 zł (Kup bilet)

Karen Slack (USA) – sopran
Richard Rosenberg (USA) – dyrygent
Toruńska Orkiestra Symfoniczna

W programie: wybrane fragmenty wokalne i instrumentalne z najsłynniejszych oper i musicali takich kompozytorów jak: G. Puccini, G. Bizet, G. Gershwin, R. Wagner, G. Rossini, L. Bernstein oraz opracowania symfoniczne Negro Spirituals.