ViolLadies – koncert plenerowy

Home »  ViolLadies – koncert plenerowy

29 lipca 2017 r. (sobota) o godzinie 16:00 na barce na Wiśle w Toruniu wystąpi zespół ViolLadies: skrzypaczka – Marta Bilińska-Pilch oraz altowiolistka – Monika Kamińska. Artystki na swoim koncie mają udział w festiwalach, konkursach instrumentalnych oraz kursach mistrzowskich. Na stałe związane są z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy oraz Toruńską Orkiestrą Symfoniczną i kwartetami smyczkowymi, a także współpracują z różnego rodzaju zespołami wykonującymi m.in. muzykę rozrywkową i jazzową.

Oprócz oryginalnego brzmienia instrumentów elektrycznych i wysokiego poziomu artystycznego, wyróżniają się składem zespołu. Subtelna, jasna barwa skrzypiec w połączeniu z dynamiczną altówką o ciepłym, aksamitnym i niskim brzmieniu daje niezwykle szeroką amplitudę brzmieniową i tym samym dostarcza wielu niesamowitych wrażeń.

Na toruńskim koncercie artystki zaprezentują zarówno hity stylizowanej muzyki klasycznej (np. A. Piazolla – Libertango), muzyki rozrywkowej (utwory zespołu ABBA) oraz jazzowej.

Wstęp wolny!