Artyści

Home »  Artyści


ARTE DEI SUONATORI – jest na międzynarodowej scenie muzycznej najlepiej rozpArte dei Suonatorioznawalną polską orkiestrą barokową. Jej ogromny repertuar to zbiór ponad 600 kompozycji powstałych od chwili wykształcenia się barokowej muzyki do początków romantyzmu, aż po  utwory współcześnie dedykowane orkiestrze. Arte dei Suonatori ma na koncie liczne nagrania dla wielu rozgłośni radiowych, m.in. BBC, Radio Duńskie DR, Program 2 PR, Radio SWR, a także rejestracje telewizyjne dla polskich stacji TVP3, TVP Kultura, TVP1. Zespół zaproszony został na największe festiwale muzyki dawnej na świecie, reprezentował również Polskę na koncertach otwierających prezydencję Polski w Unii Europejskiej. Orkiestra jest twórcą i stałym gospodarzem całorocznego festiwalu „Muzyka Dawna – Persona Grata”, w ramach którego od 2000 roku organizuje kilka dużych projektów rocznie zapraszając do współpracy największe nazwiska w branży muzyki dawnej z całego świata.


ATOM STRING QUARTET to wiodący polski zespół jazzowy oraz jeden z najciekawszych kwartetów Kukulska Atomysmyczkowych na świecie. Od momentu zdobycia Grand Prix XIII Bielskiej Zadymki Jazzowej Tych czterech najsympatyczniejszych rzępajłów z siłą rażenia adekwatną do nazwy zespołu (jak określił członków zespołu Jan „Ptaszyn” Wróblewski) stale gości na największych europejskich festiwalach muzycznych, m.in.: Berliner Jazztage, Jazz Baltica, Leipziger Jazztage, Festival Veranos de la Villa Madrid, Jazz Jamboree, Ethno Jazz Festival czy Solidarity of Arts. Zespół koncertował także między innymi w Filharmonii Berlińskiej (wspólnie z Leszkiem Możdżerem, Larsem Danielssonem, Zoharem Fresco), Filharmonii Narodowej w Warszawie, Filharmonii Szczecińskiej czy Podlaskiej w Białymstoku. W 2011 roku ukazała się płyta „Fade In”, która zdobyła nagrodę polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyk w kategorii „Jazzowy Fonograficzny Debiut Roku”.


ADAM BANASZAK – W latach 2013 – 2015 kierownik muzyczny i etatowy dyrygent Teatru Muzycznego adambanaszak-portret1w Poznaniu. W ramach swojej praktyki dyrygenckiej przygotowywał orkiestry do koncertów takich artystów jak Andrea Bocelli, Jose Carreras, Montserrat Caballe, Placido Domingo; asystował takim dyrygentom jak Grzegorz Berniak, José Maria Florêncio, Eugene Kohn, Michał Klauza, Marek Moś. Od 2006 jest Dyrektorem Artystycznym Orkiestry Kameralnej l’Autunno. Koncerty Adama Banaszaka transmitowało i retransmitowało radio i telewizja  (m.in.: TVP Kultura, Drugi Program Telewizji Polskiej, TV Polonia, Radio Merkury,  Rundfunk Berlin-Brandenburg). Jako popularyzator kultury prowadził programy telewizyjne, audycje radiowe, publikuje w periodykach popularnych i specjalistycznych.


BLACK INTERNATIONAL GOSPEL SINGERS jest to ośmioosobowa grupa artystów o korzeniach Black International Gospel Singersafroamerykańskich. Grupa wokalna oprócz solistów także posiada trzech instrumentalistów grających na instrumentach wykorzystywanych w muzyce gospel: perkusja, bas i organy Hammonda. Śpiewają pieśni od negro spirituals po współczesna muzykę gospel. Ich koncerty są entuzjastycznie przyjmowane przez publiczność.


PYUNG-ON CHA – dyrygent. Pracował jako asystent dyrygenta conductor - Pyung On Chaw czeskiej Janáček Orchestra, the National Reubibeu Radio Symphony Orchestra, the Jeju Municipal Symphony Orchestra, oraz Seongnam Municipal Symphony Orchestra. Jest dyrygentem  the Korea Academy Orchestra, z któreą w 2016 roku odbywa trasę koncertową po Polsce, Niemczech, Rumunii i Słowacji.


 JAKUB CHRENOWICZ – dyrygent. W latach 2010-2012 pełnił funkcję asystenta dyrektora Jakub-Chrenowicz-fot.-Justyna-AndrzejewskaAntoniego Wita w Filharmonii Narodowej w Warszawie. Stanowisko to objął zaraz po ukończeniu z wyróżnieniem Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu w klasie dyrygentury symfoniczno-operowej Jerzego Salwarowskiego. W Teatrze Wielkim – Operze Narodowej zadebiutował w 2012 roku kierownictwem muzycznym premiery wieczoru baletowego Opowieści biblijne w wykonaniu Polskiego Baletu Narodowego z utworami Siergieja Prokofiewa, Andrzeja Panufnika, Antonio Vivaldiego, Johanna S. Bacha i Giovanniego B. Pergolesiego.


THE CLASSICAL MUSIC MANIACS to zespół profesjonalnych muzyków składających się z solistów i Classical Music Maniacsmuzyków najlepszych orkiestr symfonicznych w Słowacji: Filharmonii Słowackiej, Teatru Narodowego, Orkiestry Radiowej. Został założony przez dyrektora artystycznego Jarolíma Emmanuela Ružička, który jest pierwszym koncertmistrzem Filharmonii Słowackiej.


DOHYO SOL – Lutnista, ukończył Royal College of Music w Dohyo SolSztokholmie, oraz Konserwatorium w Kopenhadze. Solista, kameralista i muzyk orkiestrowy zespołów i teatrów operowych w Szwecji, Danii, Niemczech i Polsce. Dohyo Sol jest jednym z inicjatorów Höör Baroque Festival.


PRZEMYSŁAW FIUGAJSKI – kierownik artystyczny polskiej orkiestry Sinfonia Iuventus, dyrygent

Warszawskiej Opery Kameralnej. Jego zainteresowania dyrygenckie skupiają się na muzyce klasycyzmu (z uwzględnieniem historycznych praktyk wykonawczych) oraz współczesnej. Występował z orkiestrami filharmonicznymi w Krakowie, Kielcach, Lublinie, Koszalinie, Gdańsku, Szczecinie, Białymstoku, Katowicach, Zabrzu, z Sinfoniettą oraz Musicae Antiquae Collegium Varsoviense Warszawskiej Opery Kameralnej, Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach, Toruńską Orkiestrą Symfoniczną, Płocką Orkiestrą Symfoniczną, Polską Orkiestrą Sinfonia Iuventus, Elbląską Orkiestrą Kameralną, Śląską Orkiestrą Kameralną, Orkiestrą Opery Bałtyckiej, Litewską Narodową Orkiestrą Symfoniczną, Orkiestrą Filharmonii Kameralnej w Pradze oraz z zespołami wykonującymi muzykę współczesną.


NATALIA KUKULSKA – to jedna z najbardziej znanych i cenionych polskich wokalistek o bardzo natalia kukulskabogatym dorobku artystycznym. Natalia nagrała 8 solowych albumów z których większość osiągnęła status złotej, platynowej lub multi-platynowej płyty. Jest laureatką min. Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Sopot, Festiwalu Piosenki Krajów Nadbałtyckich, Telekamer i Gwiazd Dobroczynności. Jej albumy były wielokrotnie nominowane do nagrody Fryderyk.


KORNEL MACIEJOWSKI – laureat krajowych i międzynarodowych konkursów wokalnych. Występował m.in.: w Teatrze Wielkim Operze Narodowej w Warszawie, Teatrze Wielkim im. S. Moniuszki w Poznaniu, Filharmonii Poznańskiej, Teatrze Narodowym w Sibeniku (Chorwacja), Staatsoper unter den Linden w Berlinie, Operze Narodowej w Brnie. W 2012 zadubiutował jako Tamino w Czarodziejskim flecie W. A. Mozarta w Poznaniu, a także jako La Natura/Mercurio w La Calisto F. Cavalliego w Berlinie.


MARCEL MARKOWSKI – muzyk orkiestry Sinfonia Varsovia, obecnie na stanowisku lidera wiolonczel. Marcel MarkowskiJest wykładowcą Akademii Sinfonia Varsovia, projektu służącego doskonaleniu umiejętności gry muzyka orkiestrowego. W 2014 roku nagrał pod dyrekcją Jerzego Maksymiuka z towarzyszeniem Sinfonii Varsovii Koncert wiolonczelowy Mieczysława Weinberga (Antologia polskiej muzyki współczesnej 1939-1945). Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień w międzynarodowych konkursach muzycznych.


OLEKSANDR OSTROVSKIY – tenor. Solista Teatru Narodowego Oleksandr OstrovskiOperetki Kijowskiej.


Orkiestra smyczkowa z Orkiestra Mlodziezowa z LuckaŁucka – założona w 1997 w celu zachęcenia dzieci i młodzieży do gry na instrumentach muzycznych i promocji muzyki skrzypcowej. Repertuar orkiestry zawiera utwory od baroku do współczesności. Zespół brał udział w wielu konkursach międzynarodowych, na których zdobył nagrody.

 


PŁOCKA ORKIESTRA SYMFONICZNA – bierze aktywny udział w POS grupowe(1)życiu miasta i regionu, prowadząc cykl stałych koncertów symfonicznych oraz bogatą działalność edukacyjną. Jest organizatorem Letniego Festiwalu Muzycznego w Płocku, uczestniczy gościnnie w festiwalach w kraju i za granicą. Współpracuje z najwybitniejszymi wykonawcami polskimi i zagranicznymi, m.in. Havard Gimse, Eugen Indjić, Piotr Paleczny, Konstanty Andrzej Kulka, Leszek Możdżer, Waldemar Malicki, Ewa Pobłocka, Adam Makowicz, Tomasz Strahl.


TUOMAS PYRHONEN – jeden z najbardziej znanych organistów fińskich, absolwent Sibelius Pyrhoonen TuomasAcademy w Helsinkach, studiował również w Stuttgart University of Music and Performing Arts. Występował jako organista w Finlandii, Niemczech, Rosji, Szwajcarii, Danii, Norwegii, Islandii i innych krajach europejskich. Ma w swoim dorobku 4 nagrania CD ze współczesną muzyka organową.


MARIA ROZYNEK-BANASZAK – sopran. Śpiewaczka ukończyła studia w Akademii Muzycznej w Rozynek-BanaszakPoznaniu. Związana z Teatrem Wielkim w Poznaniu oraz Operą i Filharmonią Podlaską. W szczecińskiej Operze na Zamku wystąpiła jako Olimpia w Opowieściach Hoffmanna Jacques’a Offenbacha, a w 2013 roku związała się z Teatrem Wielkim w Łodzi, gdzie wykonuje partie Królowej Nocy w Czarodziejskim flecie Wolfganga Amadeusa Mozarta i Rozyny w Cyruliku sewilskim Gioacchino Rossiniego. Koncertowała m.in. z Orkiestrą Filharmonii Poznańskiej, Orkiestrą Kameralną Polskiego Radia Amadeus, Orkiestrą Arte dei Suonatori, Orkiestrą Symfoniczną Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, Orkiestrą Kameralną l’Autunno, Poznańskim Chórem Chłopięcym, Chórem Chłopięcym i Męskim Filharmonii Poznańskiej – Poznańskie Słowiki, Zespołem Consortium Sedinum. Laureatka wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów wokalnych, m.in. zdobywczyni II nagrody w Międzynarodowym Konkursie Wokalnym Muzyki Dawnej „Canticum Gaudium”.


YU SO-YUNG – sopran. Występowała z wieloma orkiestrami w Austrii, Niemczech, Czechach, Yu So-YungSłowacji, Węgrzech i Korei Południowej.


HUBERT STOLARSKI – tenor. W 2012 r. zadebiutował partią Tamina z Czarodziejskiego fletu, a w Hubert-Stolarski-2listopadzie tego samego roku z Sinfonią Iuventus dokonał prapremierowego nagrania opery Zamek na Czorsztynie. W czerwcu 2015 r. wykonał partię tenorową w Carmina Burana w Filharmonii Narodowej. Współpracował m.in. z następującymi dyrygentami: Tadeusz Kozłowski, Jose Maria Florencio, Tadeusz Wojciechowski, Mieczysław Nowakowski, Agnieszka Nagórka, Marc Minkowski, Łukasz Borowicz, Paweł Przytocki, Jerzy Swoboda, Marek Moś, Warcisław Kunc, Adam Klocek i Aurelio Canonici. Od sezonu 2014/2015 związał się na stałe z Operą na Zamku w Szczecinie.


MARZENA UGORNA – Jedna z lepiej zapowiadających się artystek młodego pokolenia. Obdarzona

fot. Patrycja Toczyńska

charakterystyczną ciemną barwą głosu. Okrzyknięta „wielką damą polskiego bluesa”. Półfinalistka III edycji The Voice of Poland. Laureatka programu Szansa na sukces, a także ogólnopolskich festiwali. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.