Program

Home »  Program

WIECZÓR TRZECH TENORÓW
28.06. (niedziela) godz.: 20:00
Rynek Staromiejski
Wstęp wolny

Tomasz KUK – tenor
Tadeusz SZLENKIER – tenor
Adam ZDUNIKOWSKI- tenor
Sławomir CHRZANOWSKI – dyrygent
Toruńska Orkiestra Symfoniczna

W programie m.in.: pieśni, arie operowe, piosenki z musicali i nie tylko …


WIECZÓR FRANCUSKI
04.07. (sobota) godz.: 20:00
Sala Wielka Dworu Artusa
Bilety: 25/15 PLN
KUP BILET

DUO BENZAKOUN
Laurence BENZAKOUN – fortepian
Daniel BENZAKOUN – fortepian

W programie: M. Ravel, C.Saint-Saëns, C. Debussy, F. Poulenc

Projekcja filmowa – „Pan od muzyki” – reż. C. BarratierLogo-AF-Toruń
godz.: 18:00
kawiarnia Alliance Française – ul. Kopernika 20
+ degustacja ciasteczek lawendowych i lampka wina francuskiego
wstęp wolny*


11.07. (sobota)- „Śladem Fryderyka Chopina” – zwiedzanie z przewodnikiem – DLA DZIECI
12:00 – 14:00
Wstęp wolny*


11.07. Wystawa „ARCHITEKTURA MUZYKI NA ŚWIECIE”SARP logo
Wernisaż – 11.07.(sobota) godz.: 17:00
Galeria TUMULT, Rynek Nowomiejski 28
Wstęp wolny

Wystawa potrwa do 17.07. i będzie dostępna w godzinach: 12:00 – 18:00

Wystawa współorganizowana przez Stowarzyszenie Architektów Polskich – oddział w Toruniu


WIECZÓR FILMOWY1277778_168959036629453_58471987_o
17.07. (piątek), godz.: 19:00
Hanza Cafe – ul. Piekary 28
Wstęp wolny*

Projekcja filmowa – „Rytm to jest to!” -reż.T. Grube, E. S. Lansch


WIECZÓR TEMPUS FANTASY
18.07. (sobota), godz.: 20:00
Sala Wielka Dworu Artusa
Bilety: 25/15 PLN
KUB BILET

PROJEKT TEMPUS FANTASY
Katarzyna BOREK – fortepian
Vojto MONTEUR – instrumenty elektroniczne
Tomek SPERA – VJ

W programie: utwory z projektu Tempus Fantasy, m.in.: C. Debussy, S. Prokofiew, F. Liszt, H.M. Górecki, M. Ravel w aranżacjach artystów.


WIECZÓR ALPEJSKI
25.07. (sobota) godz.: 18:00
Centrum Sztuki Współczesnej
Bilety: 25/15 PLN
KUP BILET

CARLO TORLONTANO – róg alpejski
KWARTET TOS:
Izabela Bogusz – skrzypce
Grzegorz Bogusz – skrzypce
Marta Wroniszewska – altówkaCSW_pl
Karol Wroniszewski – wiolonczela

W ramach festiwalu TORMIAR odbędzie się wystawa “Wszechstronni Rzemieślnicy i Utalentowani Artyści” Spółdzielnia RZUT 1935-1996
Wstęp wolny*


WIECZÓR FIŃSKIformin-1400156599820
1.08. (sobota) godz.: 20:00
Kościół św. Jakuba Apostoła
Wstęp wolny

Petri TAPIO MATTSON skrzypce barokowe
Louna HOSIA – viola da gamba
Ilpo LASPAS – klawesyn

W programie: utwory mistrzów baroku – J.S. Bach, D. Scarlatti, D. Castello, Ch. Graupner, melodie nordyckie.

Koncert pod honorowym patronatem Konsula Finlandii w Toruniu – Tadeusza Pająka


WIECZÓR FILMOWY1277778_168959036629453_58471987_o
07.08. (piątek), godz.: 19:00
Hanza Cafe
Wstęp wolny

Projekcja filmowa – „Kopia Mistrza” – reż. A. Holland


08.08 (sobota) – „Śladem Fryderyka Chopina” – zwiedzanie z przewodnikiem – DLA DZIECI
12:00 – 14:00
Wstęp wolny


WIECZÓR SŁOWACKIInstytut Słowacki
08.08. (sobota), godz.: 20:00
Sala Senatu Collegium Maximum
Bilety: 25/15 zł
KUP BILET

Miriam Rodriguez BRÜLLOVÁ – gitara
Mária RYCHLOVÁ – sopran

W programie m.in.: J. K. Mertz, A. Jiránek, S. Bodorová, G. Rossini, F.Moreno, W.A. Mozart, F. Schubert

Koncert odbędzie się pod Honorowym Patronatem Instytutu Słowackiego w Warszawie.


WIECZÓR W PLANETARIUM
15.08. (sobota), godz.: 19:00
Planetarium w Toruniulogo Planetarium
Wstęp wolny

„Chopin the Space Concert” – reż. Adam Ustynowicz
projekcja filmowa + spotkanie z reżyserem

+ wystawa zdjęć astronauty Soichi Noguchi, inspirowanych muzyką Chopina.


KONCERT GOSPELLOGO_czarne(1) - Kopia
16.08. (niedziela), godz.: 13:00
Kościół św. Ducha
Wstęp wolny

Peter Mante’s Gospel Project


WIECZÓR FILMOWYlogo jpg
21.08. (piątek), godz.: 19:00
Sala kinowa Dworu Artusa

Projekcja filmowa – Wieczna miłość – reż. B. Rose
Wstęp wolny


WIECZÓR MŁODYCH TALENTÓW
22.08. (sobota) – Paderewski Piano Academy
godz.: 20:00
Sala Wielka Dworu Artusa
Wstęp wolny


WIECZÓR ORATORYJNY
29.08. (sobota), godz.:20:00
Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny
Wstęp wolny

Aleksandra KUBAS-KRUK – sopran
Nicholas MULROY – tenor
Bogdan MAKAL – basWytyczne w zakresie form promocji 2nfm
Jerzy BUTRYN – bas
Chór Narodowego Forum Muzyki
Agnieszka Franków-Żelazny – przygotowanie chóru
Andrzej KOSENDIAK – dyrygent
Toruńska Orkiestra Symfoniczna

W programie: J. Haydn – „Stworzenie świata” – prapremierowe wykonanie w Toruniu

Koncert współorganizowany jest przez Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu.
Koncert współorganizowany jest ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.


Na wydarzenia oznaczone gwiazdką (*), prosimy o odbiór bezpłatnych wejściówek w kasie Dworu Artusa.

Leave your Comment