Tickets
The box office is open Thu-Sat 13: 00-19: 00 and one hour before each concert. We encourage you to buy tickets online.

Programme

 

 

 

 

 

26.06., 6:00 pm – Raz, Dwa, Trzy symphonically
Concert Hall in CKK Jordanki

Artists:
Raz, Dwa, Trzy Band:
Adam Nowak – guitar, vocal
Grzegorz Szwałek – electric piano, accordion
Jacek Olejarz – drums
Jarek Treliński – electric guitar, accoustic guitar
Mirek Kowalik – bass guitar, double-bass
Tadeusz Kulas- trumpet
Hubert Kowalski – conductor
Toruń Symphony Orchestra

Programme: greatest hits of Raz, Dwa, Trzy Band, among others: Pod niebem pełnym cudów, W wielkim mieście, Jutro możemy być szczęśliwi, I tak warto żyć.

26.06., 8:45 pm –– Infinito Quartet concert
Courtyard of the Old Town Hall / admission free

Artists:
Infinito Quartet:
Paulina Burczyńska – I violin
Kinga Politowska – II violin
Zuzanna Wiśniewska – viola
Klaudia Marzec – cello

Programme:
A. Charpentier – Te Deum – Prelude
E. Morricone – Gabriel’s Oboe
E. Morricone – La Califfa
R. Galliano – Tango Pour Claude
Mirabassi – Howl’s moving castle
Shallow from the movie: A Star Is Born
Szatrow – The Hills of Manchuria
Iradiew – La Paloma
Cohen – Allelujah
Gardel – Por una Cabeza
Skaldowie – Prześliczna wiolonczelistka
Z. Wodecki – Zacznij od Bacha
Coldplay – Viva la vida
E. Presley – Love me Tender
Republika – Mamona

5.07., 4:00 pm – A concert to commemorate the 100th anniversary of Pope John Paul II birthday
Church of the Assumption of the Blessed Virgin Mary / Admission free

Artists:
Monika Skruszewicz – I violin
Emilia Dagil  – II violin
Anna Morawska – viola
Klaudia Marzec – cello

Programme:
A. Mozart – Eine Kleine Nachtmusik
A. Vivaldi – Spring, 1st movement
A. Vivaldi – Winter, 2nd movement
J. Pachelbel – Canon in D major
S. Bach – Air on the G string
J. Haydn – String quartet No. 5 op. 33, 1st movement
F. Chopin – Grande valse brillante in E-flat major, Op. 18,
S. Bach – Largo
Gabarain – Barka
C. Franck – Panis angelicus
O. Resphigi – Ancient Airs and Dancers
F. Haendel – Largo from opera Xerxes
G. Caccini – Ave Maria

11.07., 10:00 am – Organ music in the Cathedral of St. Johns in Toruń and Kuyavia and Pomerania
Church of St. Johns, Admission free

Dawid Wesołowski – organs

Programme:
Baroque organs:
Anonymous – Phantasia primi toni from Tabulatura gdańska
Mikołaj z Krakowa – Preambulum in F from Tabulatura Jana z Lublina
Anonymous – Preambulum in g from Tabulatura Jana z Lublina
Mikołaj z Krakowa – Hayducki from Tabulatura Jana z Lublina
Mikołaj z Krakowa – Alia poznanie from Tabulatura Jana z Lublina
Johannes Fischer – Deus in adiutorium meum from Tabulatura toruńska
Jan Podbielski – Preludium from Tabulatura warszawska

Romantic organs:
T. A. Volckmar – Sonata No. 4 in G minor
J. S. Bach – “Erbarm’ dich mein o Herre Gott” Chorale
F. W. Markull – “Nun love meine Seele” Chorale
F. W. Markull – Orgel-Nachspiele No.1, Op. 62
M. Surzyński – Elegy Op. 30
G. Roguski – Prelude
G. Young – Prelude in the classical style

11.07., 6:00 pm – Musical story from the past
Old Town Hall

Artists:
Łukasz Długosz – flute
Agata Długosz – flute
Marek Toporowski – harpsichord

Programme:
I.Kisiel – Once Upon the Sea… for 2 flutes and harpsichord (PREMIERE)
G.Ph. Telemann – Trio sonata in A major for 2 flutes and harpsichord
K.Baculewski – Trio for 2 flutes and harpsichord
G.Pstrokońska-Nawratil – L-sonata for 2 flutes and harpsichord
A.Vivaldi – Sonata in G minor for 2 flutes and harpsichord

11.07 – 02.08. – Photo exhibition from the 5th International Festival and Violin Competition of Karol Lipiński
Courtyard of the Old Town Hall / Admission free

Łukasz Ułanowski – photographer

17.07 .,  7:00 pm  – Nordic ballade & Bizet’s pearls
Concert Hall in CKK Jordanki

Artists:
Toruń Symphony Orchestra
Dainius Pavilionis – conductor
Wojciech Pławner – conductor-in-residence

Programme:
E. Grieg – Peer Gynt suite No. 1, Op. 46
E.Grieg – Peer Gynt suite No. 2, Op. 55
G. Bizet – Carmen suite No. 1 and No. 2

24.07., 7:00 pm – Dancing through the four seasons
Concert Hall in CKK Jordanki

Artists:
Monika Skruszewicz – violin
Rafał Kleszcz – clarinet
Toruń Symphony Orchestra
Wojciech Pławner – conductor

Programme:
A. Vivaldi – Four Seasons
W.A. Mozart – Clarinet Concerto in A major KV 622
W.Kilar – Waltz from The Promised Land
W.Kilar – Waltz from Trędowata

25.07., 6:00 pm – Evening with popular music
Artus Court

Artists:
Rafał „Zwierzak” Zieliński – guitar, vocal
Joanna Czajkowska – vocal
Piotr Pokutycki – guitar
Paweł Witulski – drums
Andrzej Wyrwicki – bass
Bartosz Staszkiewicz – piano

Programme includes:
Republika- Tu jestem w niebie
Krajewski – Uciekaj moje serce
Dżem – Sen o Victorii
Skawalker – Gdyby ktoś
De Mono – Kochać inaczej
Krajewski – Remedium
Szczepanik – Kochać

1.08., 6:30 pm – Violin recital to commemorate the anniversary of the Warsaw Uprising
Chamber Hall in CKK Jordanki

Artists:
Robert Łaguniak – violin (Special prize in the 5th International Violin Competition of K. Lipiński – Audience Award)
Marcin Sikorski – piano

Programme:
C. Franck – Violin Sonata in A major
S. Prokofiev –  Violin Sonata No 1 in F minor, Op. 80
K. Szymanowski – Mity – Źródło Aretuzy
H. Wieniawski – Polonaise brillante in D major Op. 4

2.08., 6:00 pm – The winning violin
Chamber Hall in CKK Jordanki

Artists:
Elias David Moncado – violin (Special Prize of the Chairman of the Toruń City Council – Marcin Czyżniewski)
Bartłomiej Wezner – piano

Programme:
W. A. Mozart – Sonata for violin and piano in B flat major, KV 454
H.W. Ernst – The last rose of summer variations
L.van Beethoven – Violin Sonata No.5, Op.24 “Spring”
C.Saint-Saëns – Introduction and Rondo Capriccioso in A minor Op. 28

8.08. , 4:00 pm – Film screening with live music
Cinema Centre / Admission free

Marcin Pukaluk – live music
Film: “Cud nad Wisłą” from 1921

15.08., 6:00 pm – Polish film music
Concert to commemorate the 100th anniversary of “The Vistula Miracle” and the 100th anniversary of the Toruń’s return to a free Poland
Concert Hall in CKK Jordanki 

Artists:
Toruń Symphony Orchestra
Krzysztof Herdzin – conductor

Programme:
Polish film music suite including: The Pianist, Master Thaddeus, Pharaoh, With Fire and Sword, The Peasants, Nights and Days, Bastard.
Film themes’ suite of Jerzy Duduś Matuszkiewicz, including: Janosik, 4 Alternative Street, Stakes Larger Than Life, A Forty-Year-Old, How I Unleashed World War II
.

22.08., 6:00 pm – Overtures and Macaroni
Concert Hall in CKK Jordanki

Artists:
Toruń Orkiestra Symfoniczna
Adam Banaszak – conductor
Wojciech Pławner – conductor-in-residence

Programme:
F. von Suppe – Light Calvary Overture
G. Rossini – Semiramide Overture
G. Rossini – La Cenerentola Overture
G. Rossini – The Thieving Magpie Overture
G. Rossini – The Barber of Seville Ouverture
G. Verdi – La traviata, Prelude to Act III
G. Verdi – Nabucco Overture

29.08.,  6:00  pm – BEETHOVEN ELECTRIC 2D
Concert Hall in CKK Jordanki

Artists:
Urszula Dudziak – vocal
Adam Bałdych – violin
Dominik Wania – piano
Maciej Żuchowski – guitar
Mateusz Honisz – bass
Mirosław Hady- drums
Sylwia Lorens – vocal
Toruń Symphony Orchestra
Mikołaj Blajda – artistic direction

Programme:
L. van Beethoven:
Symphony No. 5 in C minor Op. 67, 1st & 2nd movements
Piano Sonata No. 8 in C minor, Op. 13, 1st & 2nd movements
Piano Sonata No. 14 in C♯ minor “Quasi una fantasia”, Op.27, No. 2, 1st & 3rd movements
The Symphony No. 9 in D minor, Op. 125 , 4th movement
“Für Elise” Bagatelle No. 25 in A Minor

05.09, 6:00 pm – Festival’s finale –  A journey through the world of opera
Concert Hall in CKK Jordanki

Artists:
Anna Lichorowicz – soprano
Jacek Jaskuła – baritone
Dainius Pavilionis (Lithuania) – conductor
Toruń Symphony Orchestra

Programme:
W. A. Mozart – Uwertura do opery Wesele Figara
W. A. Mozart – Aria Don Giovaniego Fin ch’han dal vino z opery Don Giovanni
G Puccini – Aria Lauretty O mio Babbino caro z opery Gianni Schicchi
G. Rossini – Aria Figara Largo al factotum z opery Cyrulik Sewilski
G. Verdi – Uwertura do opery Moc przeznaczenia
G. Verdi – Aria Violetty É strano Sempre libera opery La Traviatta
G. Verdi – Duet Violetty i Germonta z opery La Traviatta
M. Glinka – Uwertura do opery Rusłan i Ludmiła
G. Dvorak – Aria Rusałki Pieśń do księżyca z opery Rusałka
B. Dvarionas – Marzenie
G. Puccini – Aria Musetty Quando m‘en vo‘ soletta z opery La Boheme
P. Mascagni – Intermezzo do opery Rycerskość wieśniacza
G. Bizet – Aria Eskamilia z opery Carmen
G. Bizet – Uwertura do opery Carmen

Program festiwalu

Plakat koncertu

Raz, Dwa, Trzy symfonicznie – Koncert z okazji Święta Miasta

Harmonogram szczegóły

Wystąpią:
Zespół Raz, Dwa, Trzy w składzie:
Adam Nowak – gitara, śpiew
Grzegorz Szwałek – pianino elektryczne, akordeon
Jacek Olejarz – perkusja
Jarek Treliński – gitara elektryczna, akustyczna
Mirek Kowalik – gitara basowa, kontrabas
gościnnie – Tadeusz Kulas- trąbka
Hubert Kowalski – dyrygent
Toruńska Orkiestra Symfoniczna

W programie:

utwory zespołu Raz, Dwa, Trzy, m.in.:

Pod niebem pełnym cudów,

W wielkim mieście,

Jutro możemy być szczęśliwi,

I tak warto żyć.

Plakat koncertu

Koncert Infinito Quartet – Koncert z okazji Święta Miasta

Harmonogram szczegóły

Wystąpi:
Infinito Quartet, w składzie:
Paulina Burczyńska – skrzypce
Kinga Politowska – skrzypce
Zuzanna Wiśniewska – altówka
Klaudia Marzec – wiolonczela

W programie:
A. Charpentier – Te Deum – Preludium
E. Morricone – Obój Gabriela
E.
Morricone – La Califfa
R. Galliano – Tango Pour Claude
Mirabassi – Howl’s moving castle
Shallow
z filmu Narodziny gwiazdy
Szatrow – Na wzgórzach Mandżurii
Iradiew – La Paloma
Cohen – Allelujah
Gardel – Por una Cabeza
Skaldowie – Prześliczna wiolonczelistka
Z.
Wodecki – Zacznij od Bacha
Coldplay – Viva la vida
E.
Presley – Love me Tender
Republika – Mamona

Plakat koncertu

Koncert z okazji 100. rocznicy urodzin Papieża

Harmonogram szczegóły

Wystąpią:
Monika Skruszewicz – I skrzypce
Emilia Dagil  – II skrzypce
Anna Morawska – altówka
Klaudia Marzec – wiolonczela

W programie:
A. Mozart – Eine Kleine Nachtmusik
Vivaldi – Wiosna, cz. I
Vivaldi – Zima, cz. II
Pachelbel – Kanon D-dur
S. Bach – Aria na strunie G
Haydn – Kwartet smyczkowy op. 33 nr 5, cz. I
Chopin – Grande Valse Brillante Es-dur op.18
S. Bach – Largo z podwójnego koncertu skrzypcowego d-moll
Gabarain – Barka
Franck – Panis angelicus
Resphigi – Ancient Airs and Dancers
F. Haendel – Largo z opery Xerxes
Caccini – Ave Maria

Plakat koncertu

Organy katedry śś. Janów w Toruniu na tle Województwa Kujawsko – Pomorskiego

Harmonogram szczegóły

Dawid Wesołowski – organy

W programie:
Organy barokowe:
– Anonim – Phantasia primi toni z Tabulatury gdańskiej
Mikołaj z Krakowa – Preambulum in F z Tabulatury Jana z Lublina
Anonim – Preambulum in g  z Tabulatury Jana z Lublina
Mikołaj z Krakowa – Hayducki z Tabulatury Jana z Lublina
Mikołaj z Krakowa – Alia poznanie z Tabulatury Jana z Lublina
Johannes Fischer – Deus in adiutorium meum  z Tabulatury toruńskiej
– Jan Podbielski – Preludium z Tabulatury warszawskiej

Organy romantyczne:
T. A. Volckmar – Sonata IV g-moll
J. S. Bach – Chorał „Erbarm’ dich mein o Herre Gott”
F. W. Markull – Chorał „Nun love meine Seele”
F. W. Markull – Orgel-Nachspiele op. 62 nr 1
M. Surzyński – Elegia op. 30
G. Roguski – Preludium
G. Young – Preludium w klasycznym stylu

Plakat koncertu

Muzyczna opowieść sprzed lat

Harmonogram szczegóły

Miejsce:
Ratusz Staromiejski – Sala Mieszczańska / bilety: 15 zł (KUP BILET)

Wystąpią:
Łukasz Długosz – flet
Agata Długosz – flet
Marek Toporowski – klawesyn

W programie:
I.Kisiel – Once Upon the Sea… na 2 flety i klawesyn (PRAPREMIERA)
G.Ph. Telemann – Trio sonata A-dur na 2 flety i klawesyn
K.Baculewski – Trio na 2 flety i klawesyn
G.Pstrokońska-Nawratil – L sonata na 2 flety i klawesyn
A.Vivaldi – Sonata g-moll na 2 flety i klawesyn

Plakat koncertu

VI 11.07 – 02.08. – Wystawa fotografii z 5. Międzynarodowego Festiwalu i Konkursu Skrzypcowego im. K. Lipińskiego

Harmonogram szczegóły

Miejsce: Dziedziniec Ratusza Staromiejskiego

Łukasz Ułanowski – autor fotografii

Plakat koncertu

Nordycka ballada Griega i perły Bizeta

Harmonogram szczegóły

Miejsce: Sala Koncertowa CKK Jordanki / bilety: 25 zł (KUP BILET)

Wystąpią:
Toruńska Orkiestra Symfoniczna
Dainius Pavilionis – dyrygent
Wojciech Pławner – asystent dyrygenta

W programie:
E. Grieg – I suita Peer Gynt op. 46
E.
Grieg – II suita Peer Gynt op. 55
G. Bizet – I i II suita z opery Carmen

Plakat koncertu

Tanecznym krokiem przez cztery pory roku

Harmonogram szczegóły

Miejsce:
Sala koncertowa CKK Jordanki / bilety: 25 zł (KUP BILET)

Wystąpią:
Monika Skruszewicz – skrzypce
Rafał Kleszcz – klarnet
Toruńska Orkiestra Symfoniczna
Wojciech Pławner – dyrygent

W programie:
A. Vivaldi – Cztery pory roku
W.A. Mozart – Koncert na klarnet i orkiestrę A-dur KV 622
W.
Kilar – Walc z filmu Ziemia obiecana
W.
Kilar – Walc z filmu Trędowata

Plakat koncertu

Wieczór z muzyką rozrywkową

Harmonogram szczegóły

Miejsce: Dwór Artusa / bilety: 20 zł (KUP BILET)

Wystąpią:
Rafał „Zwierzak” Zieliński – gitara, wokal
Joanna Czajkowska – wokal
Piotr Pokutycki – gitara
Paweł Witulski – perkusja
Andrzej Wyrwicki – gitara basowa
Bartosz Staszkiewicz – fortepian

W programie m.in:
Republika- Tu jestem w niebie
Krajewski – Uciekaj moje serce
Dżem – Sen o Victorii
Skawalker – Gdyby ktoś
De Mono – Kochać inaczej
Krajewski – Remedium
Szczepanik – Kochać

Plakat koncertu

Recital skrzypcowy – z okazji rocznicy Powstania Warszawskiego

Harmonogram szczegóły

Miejsce: Sala Kameralna CKK Jordanki / bilety: 15 zł (KUP BILET)

Wystąpią:
Robert Łaguniak – skrzypce (Nagroda pozaregulaminowa w 5. Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. K. Lipińskiego – Toruń 2019 – Nagroda publiczności)
Marcin Sikorski – fortepian

W programie:
Franck – Sonata skrzypcowa A-dur
Prokofiev – Sonata skrzypcowa nr 1 f-moll op. 80
Szymanowski – Mity – Źródło Aretuzy
Wieniawski – Polonez D- dur op. 4

Zwycięskie skrzypce

Harmonogram szczegóły

Miejsce: Sala kameralna CKK Jordanki / bilety: 15 zł

Wystąpią:
Elias David Moncado – skrzypce (Nagroda pozaregulaminowa w 5. Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. K. Lipińskiego – Nagroda Przewodniczącego Rady Miasta Torunia)
Bartłomiej Wezner – fortepian

W programie:
W. A. Mozart – Sonata na skrzypce i fortepian B-dur KV 454
H.W. Ernst – Wariacje na temat pieśni Ostatnia róża lata
L.van Beethoven – V Sonata na skrzypce i fortepian op. 24 Wiosenna
C.Saint-Saëns – Introdukcja i Rondo Capriccioso op. 28

Plakat koncertu

Projekcja filmu z muzyką na żywo

Harmonogram szczegóły

Miejsce: Kino Centrum / Wstęp wolny, obowiązują wejściówki

Wystąpi:
Marcin Pukaluk – muzyka na żywo
Film – Cud nad Wisłą z 1921 r.

Plakat koncertu

Polska muzyka filmowa

Harmonogram szczegóły

Koncert z okazji 100. rocznicy Cudu Nad Wisłą, Święta Wojska Polskiego oraz 100. Rocznicy powrotu Torunia do wolnej Polski
Miejsce: Sala Koncertowa CKK Jordanki / bilety: 30 zł

Wystąpią:
Toruńska Orkiestra Symfoniczna
Krzysztof Herdzin – dyrygent

W programie:
Suita polskiej muzyki filmowej m.in.: Pianista, Pan Tadeusz, Faraon, Ogniem i mieczem, Chłopi, Noce i dnie, Bandyta.
Suita tematów filmowych Jerzego Dudusia Matuszkiewicza, m.in.: Janosik, Alternatywy 4, Stawka większa niż życie, Czterdziestolatek, Jak rozpętałem drugą wojnę światową.

Plakat koncertu

Uwertury i makarony

Harmonogram szczegóły

Miejsce: Sala Koncertowa CKK Jordanki / bilety: 25 zł

Wystąpią:
Toruńska Orkiestra Symfoniczna
Adam Banaszak – dyrygent
Wojciech Pławner – asystent dyrygenta

W programie:
von Suppe – Uwertura do opery Lekka kawaleria
Rossini – Uwertura do opery Semiramida
Rossini – Uwertura do opery Kopciuszek
Rossini – Uwertura do opery Sroka złodziejka
Rossini – Uwertura do opery Cyrulik sewilski
Verdi – Wstęp do III aktu opery Traviata
Verdi – Uwertura do opery Nabucco

Plakat koncertu

BEETHOVEN ELECTRIC 2D

Harmonogram szczegóły

Miejsce: Sala Koncertowa CKK Jordanki / bilety: 40 zł

Wystąpią:
Urszula Dudziak – śpiew
Adam Bałdych – skrzypce
Dominik Wania – fortepian
Maciej Żuchowski – gitara
Mateusz Honisz – bas
Mirosław Hady – perkusja elektroniczna, drums programming
Sylwia Lorens – śpiew
Toruńska Orkiestra Symfoniczna
Mikołaj Blajda – kierownictwo artystyczne

W programie:
L. van Beethoven:
V Symfonia c-moll op. 67, cz. I i II
VIII Sonata fortepianowa op.13 Patetyczna, cz. I i II
VIX Sonata fortepianowa op. 27 Księżycowa, cz. I i III
IX Symfonia d-moll op. 125, cz. IV
Bagatela a-moll Dla Elizy

Plakat koncertu

Finał festiwalu – Podróż przez świat opery

Harmonogram szczegóły

Miejsce: Sala Koncertowa CKK Jordanki / bilety: 30 zł

Wystąpią:
Ieva Juozapaitytė (Litwa) – sopran
Vytautas Juozapaitis (Litwa) – baryton
Dainius Pavilionis (Litwa) – dyrygent
Toruńska Orkiestra Symfoniczna

W programie:
W. A. Mozart – Uwertura do opery Wesele Figara
Rossini – Aria Figara Largo al factotum z opery Cyrulik sewilski
Donizetti – Aria Adiny Prendi z opery Napój miłosny
Verdi – Uwertura do opery Rigoletto
Verdi – Aria Rigoletta Cortigani vil razza dannata z opery Rigoletto
Verdi – Aria Violetty É strano Sempre libera opery La Traviata
Verdi – Duet Violetty i Germonta z opery La Traviata
Glinka – Uwertura do opery Rusłan i Ludmiła
Dvorak – Aria Rusałki Pieśń do księżyca z opery Rusałka
Klova – Aria Ūdrysa opery Pilėnai
Dvarionas – Žvaigždutė
Giordano – Aria Chenier z opery Andrea Chenier
Mascagni – Intermezzo do opery Rycerskość wieśniacza
Puccini – Aria Musetty Quando m‘en vo‘ soletta z opery La Boheme
Leoncovallo – Mattinata
Gershwin – Aria Summertime opery Porgy and Bess
Bizet – Uwertura do opery Carmen
Bizet – Aria Eskamilia z opery Carmen