Bilety
Kasa czynna jest w piątki w godzinach 13:00-19:00 oraz  na godzinę przed każdym koncertem w miejscu, w którym będzie się on odbywał. Zachęcamy do zakupu biletów online.
Banner front

Festiwal 2020

 

 

 

Archiwum - Program festiwalu - 2020 r.

 

26.06 (piątek), godz.:18:00 – „RAZ, DWA, TRZY SYMFONICZNIE” – Koncert z okazji Święta Miasta
Sala Koncertowa CKK Jordanki

Zespół Raz, Dwa, Trzy w składzie:
Adam Nowak – gitara, śpiew
Grzegorz Szwałek – pianino elektryczne, akordeon
Jacek Olejarz – perkusja
Jarek Treliński – gitara elektryczna, akustyczna
Mirek Kowalik – gitara basowa, kontrabas
gościnnie – Tadeusz Kulas- trąbka
Hubert Kowalski – dyrygent
Toruńska Orkiestra Symfoniczna

W programie:
utwory zespołu Raz, Dwa, Trzy, m.in.: 
Pod niebem pełnym cudów,
W wielkim mieście,
Jutro możemy być szczęśliwi,
I tak warto żyć.

26.06. (piątek), godz.: 20:45 – „KONCERT INFINITO QUARTET” – Koncert z okazji Święta Miasta
Dziedziniec Ratusza Staromiejskiego
Wstęp wolny

Infinito Quartet, w składzie:
Paulina Burczyńska – skrzypce
Kinga Politowska – skrzypce
Zuzanna Wiśniewska – altówka
Klaudia Marzec – wiolonczela

W programie:
A. Charpentier – Te Deum – Preludium
E. Morricone – Obój Gabriela
EMorricone – La Califfa
R. Galliano – Tango Pour Claude
Mirabassi – Howl’s moving castle
Shallow
 z filmu Narodziny gwiazdy
Szatrow – Na wzgórzach Mandżurii
Iradiew – La Paloma
Cohen – Allelujah
Gardel – Por una Cabeza
Skaldowie – Prześliczna wiolonczelistka
Z. 
Wodecki – Zacznij od Bacha
Coldplay – Viva la vida
EPresley – Love me Tender
Republika – Mamona

05.07. (niedziela), godz.: 16:00 – „KONCERT Z OKAZJI 100. ROCZNICY URODZIN PAPIEŻA”
Kościół Najświętszej Marii Panny

Monika Skruszewicz – I skrzypce
Emilia Dagil  – II skrzypce
Anna Morawska – altówka
Klaudia Marzec – wiolonczela

W programie:
A. Mozart – Eine Kleine Nachtmusik
Vivaldi – Wiosna, cz. I
Vivaldi – Zima, cz. II
Pachelbel – Kanon D-dur
S. Bach – Aria na strunie G
Haydn – Kwartet smyczkowy op. 33 nr 5, cz. I
Chopin – Grande Valse Brillante Es-dur op.18
S. Bach – Largo z podwójnego koncertu skrzypcowego d-moll
Gabarain – Barka
Franck – Panis angelicus
Resphigi – Ancient Airs and Dancers
F. Haendel – Largo z opery Xerxes
Caccini – Ave Maria

11.07. (sobota), godz.: 10:00 – Organy katedry śś. Janów W Toruniu na tle Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Kościół śś. Janów

Dawid Wesołowski – organy

W programie:
Organy barokowe:
– Anonim – Phantasia primi toni z Tabulatury gdańskiej
– Mikołaj z Krakowa – Preambulum in F z Tabulatury Jana z Lublina
– Anonim – Preambulum in g  z Tabulatury Jana z Lublina
– Mikołaj z Krakowa – Hayducki z Tabulatury Jana z Lublina
– Mikołaj z Krakowa – Alia poznanie z Tabulatury Jana z Lublina
– Johannes Fischer – Deus in adiutorium meum  z Tabulatury toruńskiej
– Jan Podbielski – Preludium z Tabulatury warszawskiej

Organy romantyczne:
– T. A. Volckmar – Sonata IV g-moll
– J. S. Bach – Chorał „Erbarm’ dich mein o Herre Gott”
– F. W. Markull – Chorał „Nun love meine Seele”
– F. W. Markull – Orgel-Nachspiele op. 62 nr 1
– M. Surzyński – Elegia op. 30
– G. Roguski – Preludium
– G. Young – Preludium w klasycznym stylu

11.07. (sobota), godz.: 11:00 – „MUZYCZNA OPOWIEŚĆ SPRZED LAT”
Sala Mieszczańska Ratusza Staromiejskiego

Łukasz Długosz – flet
Agata Długosz – flet
Marek Toporowski – klawesyn

W programie:
I.Kisiel – Once Upon the Sea… na 2 flety i klawesyn (PRAPREMIERA)
G.Ph. Telemann – Trio sonata A-dur na 2 flety i klawesyn
K.Baculewski – Trio na 2 flety i klawesyn
G.Pstrokońska-Nawratil – L sonata na 2 flety i klawesyn
A.Vivaldi – Sonata g-moll na 2 flety i klawesyn

17.07 (piątek), godz.: 19:00 – „NORDYCKA BALLADA GRIEGA I PERŁY BIZETA”
Sala Koncertowa CKK Jordanki

Toruńska Orkiestra Symfoniczna
Dainius Pavilionis – dyrygent
Wojciech Pławner – asystent dyrygenta

W programie:
E. Grieg – I suita Peer Gynt op. 46
E.Grieg – II suita Peer Gynt op. 55
G. Bizet – I i II suita z opery Carmen

24.07. (piątek), godz.: 19:00 – „TANECZNYM KROKIEM PRZEZ CZTERY PORY ROKU”
Sala Koncertowa CKK Jordanki

Monika Skruszewicz – skrzypce
Rafał Kleszcz – klarnet
Toruńska Orkiestra Symfoniczna
Wojciech Pławner – dyrygent

W programie:
A. Vivaldi – Cztery pory roku
W.A. Mozart – Koncert na klarnet i orkiestrę A-dur KV 622
W.Kilar – Walc z filmu Ziemia obiecana
W.Kilar – Walc z filmu Trędowata

25.07. (sobota), godz.: 18:00 – „WIECZÓR Z MUZYKĄ ROZRYWKOWĄ”
Sala Wielka Dworu Artusa

Rafał „Zwierzak” Zieliński – gitara, wokal
Joanna Czajkowska – wokal
Piotr Pokutycki – gitara
Paweł Witulski – perkusja
Andrzej Wyrwicki – gitara basowa
Bartosz Staszkiewicz – fortepian

W programie m.in:
Republika- Tu jestem w niebie
Krajewski – Uciekaj moje serce
Dżem – Sen o Victorii
Skawalker – Gdyby ktoś
De Mono – Kochać inaczej
Krajewski – Remedium
Szczepanik – Kochać

01.08. (sobota), godz.: 18:30 – „RECITAL SKRZYPCOWY Z OKAZJI ROCZNICY POWSTANIA WARSZAWSKIEGO”
Sala Kameralna CKK Jordanki

Robert Łaguniak – skrzypce (Nagroda pozaregulaminowa w 5. Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. K. Lipińskiego – Toruń 2019 – Nagroda publiczności)
Marcin Sikorski – fortepian

W programie:
Franck – Sonata skrzypcowa A-dur
Prokofiev – Sonata skrzypcowa nr 1 f-moll op. 80
Szymanowski – Mity – Źródło Aretuzy
Wieniawski – Polonez D- dur op. 4

02.08. (niedziela), godz.: 18:00 – „ZWYCIĘSKIE SKRZYPCE”
Sala Koncertowa CKK Jordanki

Elias David Moncado – skrzypce (Nagroda pozaregulaminowa w 5. Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. K. Lipińskiego – Nagroda Przewodniczącego Rady Miasta Torunia)
Bartłomiej Wezner – fortepian

W programie:
W. A. Mozart – Sonata na skrzypce i fortepian B-dur KV 454
H.W. Ernst – Wariacje na temat pieśni Ostatnia róża lata
L.van Beethoven – V Sonata na skrzypce i fortepian op. 24 Wiosenna
C.Saint-Saëns – Introdukcja i Rondo Capriccioso op. 28

15.08. (sobota), godz.: 18:00 – „POLSKA MUZYKA FILMOWA” 
Sala Koncertowa CKK Jordanki

Koncert z okazji 100. rocznicy Cudu Nad Wisłą, Święta Wojska Polskiego oraz 100. Rocznicy powrotu Torunia do wolnej Polski

Toruńska Orkiestra Symfoniczna
Krzysztof Herdzin – dyrygent

W programie:
Suita polskiej muzyki filmowej m.in.: Pianista, Pan Tadeusz, Faraon, Ogniem i mieczem, Chłopi, Noce i dnie, Bandyta.
Suita tematów filmowych Jerzego Dudusia Matuszkiewicza, m.in.: Janosik, Alternatywy 4, Stawka większa niż życie, Czterdziestolatek, Jak rozpętałem drugą wojnę światową.

22.08 (sobota), godz.:18:00 – „UWERTURY I MAKARONY” 
Sala Koncertowa CKK Jordanki

Toruńska Orkiestra Symfoniczna
Adam Banaszak – dyrygent
Wojciech Pławner – asystent dyrygenta

W programie:
von Suppe – Uwertura do opery Lekka kawaleria
Rossini – Uwertura do opery Semiramida
Rossini – Uwertura do opery Kopciuszek
Rossini – Uwertura do opery Sroka złodziejka
Rossini – Uwertura do opery Cyrulik sewilski
Verdi – Wstęp do III aktu opery Traviata
Verdi – Uwertura do opery Nabucco

29.08. (sobota), godz.: 18:00 – „BEETHOVEN ELECTRIC 2D” 
Sala Koncertowa CKK Jordanki

Urszula Dudziak – śpiew
Adam Bałdych – skrzypce
Dominik Wania – fortepian
Maciej Żuchowski – gitara
Mateusz Honisz – bas
Mirosław Hady – perkusja elektroniczna, drums programming
Sylwia Lorens – śpiew
Toruńska Orkiestra Symfoniczna
Mikołaj Blajda – kierownictwo artystyczne

W programie:
L. van Beethoven:
V Symfonia c-moll op. 67, cz. I i II
VIII Sonata fortepianowa op.13 Patetyczna, cz. I i II
VIX Sonata fortepianowa op. 27 Księżycowa, cz. I i III
IX Symfonia d-moll op. 125, cz. IV
Bagatela a-moll Dla Elizy

05.09. (niedziela), godz.: 16:00 – Finał Festiwalu „PODRÓŻ PRZEZ ŚWIAT OPERY” 
Sala Koncertowa CKK Jordanki

Ieva Juozapaitytė (Litwa) – sopran
Vytautas Juozapaitis (Litwa) – baryton
Dainius Pavilionis (Litwa) – dyrygent
Toruńska Orkiestra Symfoniczna

W programie:
W. A. Mozart – Uwertura do opery Wesele Figara
Rossini – Aria Figara Largo al factotum z opery Cyrulik sewilski
Donizetti – Aria Adiny Prendi z opery Napój miłosny
Verdi – Uwertura do opery Rigoletto
Verdi – Aria Rigoletta Cortigani vil razza dannata z opery Rigoletto
Verdi – Aria Violetty É strano Sempre libera opery La Traviata
Verdi – Duet Violetty i Germonta z opery La Traviata
Glinka – Uwertura do opery Rusłan i Ludmiła
Dvorak – Aria Rusałki Pieśń do księżyca z opery Rusałka
Klova – Aria Ūdrysa opery Pilėnai
Dvarionas – Žvaigždutė
Giordano – Aria Chenier z opery Andrea Chenier
Mascagni – Intermezzo do opery Rycerskość wieśniacza
Puccini – Aria Musetty Quando m‘en vo‘ soletta z opery La Boheme
Leoncovallo – Mattinata
Gershwin – Aria Summertime opery Porgy and Bess
Bizet – Uwertura do opery Carmen
Bizet – Aria Eskamilia z opery Carmen

Wydarzenia Towarzyszące

11.07 – 02.08, godz.: 8:00 – 20:00
Dziedziniec Ratusza Staromiejskiego
Wystawa fotografii z 5. Międzynarodowego Festiwalu i Konkursu Skrzypcowego im. K. Lipińskiego
Łukasz Ułanowski - autor fotografii
Wstęp wolny 

08.08, sobota, godz.: 16:00
Kino Centrum
Projekcja filmu z muzyką na żywo
Wystąpi: Marcin Pukaluk – muzyka na żywo
Film – Cud nad Wisłą z 1921 r
Wstęp wolny – obowiązują wejściówki*

*bezpłatne wejściówki będą do odbioru w kasie CKK Jordanki

Partnerzy Festiwalu

Plansza z logotypami

Galeria

26.06 (piątek), godz.:18:00 – „RAZ, DWA, TRZY SYMFONICZNIE” – Koncert z okazji Święta Miasta
Fotograf – Łukasz Ułanowski
Galeria: LINK

26.06. (piątek), godz.: 20:45 – „KONCERT INFINITO QUARTET” – Koncert z okazji Święta Miasta
Fotograf – Łukasz Ułanowski
Galeria: LINK

05.07. (niedziela), godz.: 16:00 – „KONCERT Z OKAZJI 100. ROCZNICY URODZIN PAPIEŻA”
Fotograf – Łukasz Ułanowski
Galeria: LINK

11.07. (sobota), godz.: 10:00 – Organy katedry śś. Janów W Toruniu na tle Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Fotograf – Łukasz Ułanowski
Galeria: LINK

11.07. (sobota), godz.: 11:00 – „MUZYCZNA OPOWIEŚĆ SPRZED LAT”
Fotograf – Łukasz Ułanowski
Galeria: LINK

17.07 (piątek), godz.: 19:00 – „NORDYCKA BALLADA GRIEGA I PERŁY BIZETA”
Fotograf – Łukasz Ułanowski
Galeria: LINK

24.07. (piątek), godz.: 19:00 – „TANECZNYM KROKIEM PRZEZ CZTERY PORY ROKU”
Fotograf – Łukasz Ułanowski
Galeria: LINK

25.07. (sobota), godz.: 18:00 – „WIECZÓR Z MUZYKĄ ROZRYWKOWĄ”
Fotograf – 
Galeria: LINK

01.08. (sobota), godz.: 18:30 – „RECITAL SKRZYPCOWY Z OKAZJI ROCZNICY POWSTANIA WARSZAWSKIEGO”
Fotograf – Łukasz Ułanowski
Galeria: LINK

02.08. (niedziela), godz.: 18:00 – „ZWYCIĘSKIE SKRZYPCE”
Fotograf – Łukasz Ułanowski
Galeria: LINK

22.08 (sobota), godz.:18:00 – „UWERTURY I MAKARONY”
Fotograf – Łukasz Ułanowski
Galeria: LINK

29.08. (sobota), godz.: 18:00 – „BEETHOVEN ELECTRIC 2D”
Fotograf – Łukasz Ułanowski
Galeria: LINK

05.09. (niedziela), godz.: 16:00 – Finał Festiwalu „PODRÓŻ PRZEZ ŚWIAT OPERY”
Fotograf – Łukasz Ułanowski
Galeria: LINK

Multimedia