Tickets
The box office is open on Thursday and Friday from 1pm to 7pm and one hour before each concert. We encourage you to buy tickets online.
Banner front

Festival 2020

 

 

 

Archive - Programme 2020

 

26.06., 6:00 pm – Raz, Dwa, Trzy Symphonically
Concert Hall in CKK Jordanki

Artists:
Raz, Dwa, Trzy Band:
Adam Nowak – guitar, vocal
Grzegorz Szwałek – electric piano, accordion
Jacek Olejarz – drums
Jarek Treliński – electric guitar, accoustic guitar
Mirek Kowalik – bass guitar, double-bass
Tadeusz Kulas- trumpet
Hubert Kowalski – conductor
Toruń Symphony Orchestra

Programme: greatest hits of Raz, Dwa, Trzy Band, among others: Pod niebem pełnym cudów, W wielkim mieście, Jutro możemy być szczęśliwi, I tak warto żyć.

Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach regionalnego programu operacyjnego województwa kujawsko-pomorskiego na lata 2014-2020

 

26.06., 8:45 pm – Infinito Quartet concert
Courtyard of the Old Town Hall
admission free

Artists:
Infinito Quartet:
Paulina Burczyńska – I violin
Kinga Politowska – II violin
Zuzanna Wiśniewska – viola
Klaudia Marzec – cello

Programme:
A. Charpentier – Te Deum – Prelude
E. Morricone – Gabriel’s Oboe
E. Morricone – La Califfa
R. Galliano – Tango Pour Claude
Mirabassi – Howl’s moving castle
Shallow from the movie: A Star Is Born
Szatrow – The Hills of Manchuria
Iradiew – La Paloma
Cohen – Allelujah
Gardel – Por una Cabeza
Skaldowie – Prześliczna wiolonczelistka
Z. Wodecki – Zacznij od Bacha
Coldplay – Viva la vida
E. Presley – Love me Tender
Republika – Mamona

Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach regionalnego programu operacyjnego województwa kujawsko-pomorskiego na lata 2014-2020

 

5.07., 4:00 pm – A concert to commemorate the 100th anniversary of Pope John Paul II birthday
Church of the Assumption of the Blessed Virgin Mary / Admission free

Artists:
Monika Skruszewicz – I violin
Emilia Dagil – II violin
Anna Morawska – viola
Klaudia Marzec – cello

Programme:
A. Mozart – Eine Kleine Nachtmusik
A. Vivaldi – Spring, 1st movement
A. Vivaldi – Winter, 2nd movement
J. Pachelbel – Canon in D major
S. Bach – Air on the G string
J. Haydn – String quartet No. 5 op. 33, 1st movement
F. Chopin – Grande valse brillante in E-flat major, Op. 18
S. Bach – Largo
Gabarain – Barka
C. Franck – Panis angelicus
O. Resphigi – Ancient Airs and Dancers
F. Haendel – Largo from opera Xerxes
G. Caccini – Ave Maria

Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach regionalnego programu operacyjnego województwa kujawsko-pomorskiego na lata 2014-2020

 

11.07., 10:00 am – Organ music in the Cathedral of St. Johns in Toruń and Kuyavia and Pomerania
Church of St. Johns, Admission free

Dawid Wesołowski – organs

Programme:
Baroque organs:
Anonymous – Phantasia primi toni from Tabulatura gdańska
Mikołaj z Krakowa – Preambulum in F from Tabulatura Jana z Lublina
Anonymous – Preambulum in g from Tabulatura Jana z Lublina
Mikołaj z Krakowa – Hayducki from Tabulatura Jana z Lublina
Mikołaj z Krakowa – Alia poznanie from Tabulatura Jana z Lublina
Johannes Fischer – Deus in adiutorium meum from Tabulatura toruńska
Jan Podbielski – Preludium from Tabulatura warszawska

Romantic organs:
T. A. Volckmar – Sonata No. 4 in G minor
J. S. Bach – “Erbarm’ dich mein o Herre Gott” Chorale
F. W. Markull – “Nun love meine Seele” Chorale
F. W. Markull – Orgel-Nachspiele No.1, Op. 62
M. Surzyński – Elegy Op. 30
G. Roguski – Prelude
G. Young – Prelude in the classical style

Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach regionalnego programu operacyjnego województwa kujawsko-pomorskiego na lata 2014-2020

 

11.07., 6:00 pm – Musical story from the past
Old Town Hall

Artists:
Łukasz Długosz – flute
Agata Długosz – flute
Marek Toporowski – harpsichord

Programme: I.Kisiel – Once Upon the Sea… for 2 flutes and harpsichord (PREMIERE)
G.Ph. Telemann – Trio sonata in A major for 2 flutes and harpsichord
K.Baculewski – Trio for 2 flutes and harpsichord
G.Pstrokońska-Nawratil – L-sonata for 2 flutes and harpsichord
A.Vivaldi – Sonata in G minor for 2 flutes and harpsichord

Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach regionalnego programu operacyjnego województwa kujawsko-pomorskiego na lata 2014-2020

 

17.07 ., 7:00 pm – Nordic ballade & Bizet’s pearls
Concert Hall in CKK Jordanki

Artists:
Toruń Symphony Orchestra
Dainius Pavilionis – conductor
Wojciech Pławner – conductor-in-residence

Programme:
E. Grieg – Peer Gynt suite No. 1, Op. 46
E.Grieg – Peer Gynt suite No. 2, Op. 55
G. Bizet – Carmen suite No. 1 and No. 2

Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach regionalnego programu operacyjnego województwa kujawsko-pomorskiego na lata 2014-2020

 

24.07., 7:00 pm – Dancing through the four seasons
Concert Hall in CKK Jordanki

Artists:
Monika Skruszewicz – violin
Rafał Kleszcz – clarinet
Toruń Symphony Orchestra
Wojciech Pławner – conductor

Programme:
A. Vivaldi – Four Seasons
W.A. Mozart – Clarinet Concerto in A major KV 622
W.Kilar – Waltz from The Promised Land
W.Kilar – Waltz from Trędowata

Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach regionalnego programu operacyjnego województwa kujawsko-pomorskiego na lata 2014-2020

 

25.07., 6:00 pm – Evening with popular music
Artus Court

Artists:
Rafał „Zwierzak” Zieliński – guitar, vocal
Joanna Czajkowska – vocal
Piotr Pokutycki – guitar
Paweł Witulski – drums
Andrzej Wyrwicki – bass
Bartosz Staszkiewicz – piano

Programme includes:
Republika- Tu jestem w niebie
Krajewski – Uciekaj moje serce
Dżem – Sen o Victorii
Skawalker – Gdyby ktoś
De Mono – Kochać inaczej
Krajewski – Remedium
Szczepanik – Kochać

Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach regionalnego programu operacyjnego województwa kujawsko-pomorskiego na lata 2014-2020

 

1.08., 6:30 pm – Violin recital to commemorate the anniversary of the Warsaw Uprising
Chamber Hall in CKK Jordanki

Artists:
Robert Łaguniak – violin (Special prize in the 5th International Violin Competition of K. Lipiński – Audience Award)
Marcin Sikorski – piano

Programme:
C. Franck – Violin Sonata in A major
S. Prokofiev – Violin Sonata No 1 in F minor, Op. 80
K. Szymanowski – Mity – Źródło Aretuzy
H. Wieniawski – Polonaise brillante in D major Op. 4

Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach regionalnego programu operacyjnego województwa kujawsko-pomorskiego na lata 2014-2020

 

2.08., 6:00 pm – The winning violin
Chamber Hall in CKK Jordanki

Artists:
Elias David Moncado – violin (Special Prize of the Chairman of the Toruń City Council – Marcin Czyżniewski)
Bartłomiej Wezner – piano

Programme:
W. A. Mozart – Sonata for violin and piano in B flat major, KV 454
H.W. Ernst – The last rose of summer variations
L.van Beethoven – Violin Sonata No.5, Op.24 “Spring”
C.Saint-Saëns – Introduction and Rondo Capriccioso in A minor Op. 28

Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach regionalnego programu operacyjnego województwa kujawsko-pomorskiego na lata 2014-2020

 

15.08., 6:00 pm – Polish film music
Concert to commemorate the 100th anniversary of “The Vistula Miracle” and the 100th anniversary of the Toruń’s return to a free Poland
Concert Hall in CKK Jordanki

Artists:
Toruń Symphony Orchestra
Krzysztof Herdzin – conductor

Programme:
Polish film music suite including: The Pianist, Master Thaddeus, Pharaoh, With Fire and Sword, The Peasants, Nights and Days, Bastard.
Film themes’ suite of Jerzy Duduś Matuszkiewicz, including: Janosik, 4 Alternative Street, Stakes Larger Than Life, A Forty-Year-Old, How I Unleashed World War II.

Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach regionalnego programu operacyjnego województwa kujawsko-pomorskiego na lata 2014-2020

 

22.08., 6:00 pm – Overtures and Macaroni
Concert Hall in CKK Jordanki

Artists:
Toruń Orkiestra Symfoniczna
Adam Banaszak – conductor
Wojciech Pławner – conductor-in-residence

Programme:
F. von Suppe – Light Calvary Overture
G. Rossini – Semiramide Overture
G. Rossini – La Cenerentola Overture
G. Rossini – The Thieving Magpie Overture
G. Rossini – The Barber of Seville Ouverture
G. Verdi – La traviata, Prelude to Act III
G. Verdi – Nabucco Overture

Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach regionalnego programu operacyjnego województwa kujawsko-pomorskiego na lata 2014-2020

 

29.08., 6:00 pm – BEETHOVEN ELECTRIC 2D
Concert Hall in CKK Jordanki

Artists:
Urszula Dudziak – vocal
Adam Bałdych – violin
Dominik Wania – piano
Maciej Żuchowski – guitar
Mateusz Honisz – bass
Mirosław Hady- drums
Sylwia Lorens – vocal
Toruń Symphony Orchestra
Mikołaj Blajda – artistic direction

Programme:
L. van Beethoven:
Symphony No. 5 in C minor Op. 67, 1st & 2nd movements
Piano Sonata No. 8 in C minor, Op. 13, 1st & 2nd movements
Piano Sonata No. 14 in C♯ minor “Quasi una fantasia”, Op.27, No. 2, 1st & 3rd movements
The Symphony No. 9 in D minor, Op. 125 , 4th movement
“Für Elise” Bagatelle No. 25 in A Mino

Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach regionalnego programu operacyjnego województwa kujawsko-pomorskiego na lata 2014-2020

 

05.09, 6:00 pm – Festival’s finale – A journey through the world of opera
Concert Hall in CKK Jordanki

Artists:
Anna Lichorowicz – soprano
Jacek Jaskuła – baritone
Dainius Pavilionis (Lithuania) – conductor
Toruń Symphony Orchestra

Programme:
W. A. Mozart – Uwertura do opery Wesele Figara
W. A. Mozart – Aria Don Giovaniego Fin ch’han dal vino z opery Don Giovanni
G Puccini – Aria Lauretty O mio Babbino caro z opery Gianni Schicchi
G. Rossini – Aria Figara Largo al factotum z opery Cyrulik Sewilski
G. Verdi – Uwertura do opery Moc przeznaczenia
G. Verdi – Aria Violetty É strano Sempre libera opery La Traviatta
G. Verdi – Duet Violetty i Germonta z opery La Traviatta
M. Glinka – Uwertura do opery Rusłan i Ludmiła
G. Dvorak – Aria Rusałki Pieśń do księżyca z opery Rusałka
B. Dvarionas – Marzenie
G. Puccini – Aria Musetty Quando m‘en vo‘ soletta z opery La Boheme
P. Mascagni – Intermezzo do opery Rycerskość wieśniacza
G. Bizet – Aria Eskamilia z opery Carmen
G. Bizet – Uwertura do opery Carmen

Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach regionalnego programu operacyjnego województwa kujawsko-pomorskiego na lata 2014-2020

 

Accompanying Events

11.07 – 02.08. – Photo exhibition from the 5th International Festival and Violin Competition of Karol Lipiński
Courtyard of the Old Town Hall / Admission free

Łukasz Ułanowski – photographer

Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach regionalnego programu operacyjnego województwa kujawsko-pomorskiego na lata 2014-2020

 

8.08. , 4:00 pm – Film screening with live music
Cinema Centre / Admission free

Marcin Pukaluk – live music
Film: “Cud nad Wisłą” from 1921

Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach regionalnego programu operacyjnego województwa kujawsko-pomorskiego na lata 2014-2020

 

 

Festival Partners

Plansza z logotypami

Gallery

26.06., 6:00 pm – Raz, Dwa, Trzy Symphonically
Photographer – Łukasz Ułanowski
Gallery: LINK

26.06., 8:45 pm – Infinito Quartet concert
Photographer – Łukasz Ułanowski
Gallery: LINK

5.07., 4:00 pm – A concert to commemorate the 100th anniversary of Pope John Paul II birthday
Photographer – Łukasz Ułanowski
Gallery: LINK

11.07., 10:00 am – Organ music in the Cathedral of St. Johns in Toruń and Kuyavia and Pomerania
Photographer – Łukasz Ułanowski
Gallery: LINK

11.07., 6:00 pm – Musical story from the past
Photographer – Łukasz Ułanowski
Gallery: LINK

17.07 ., 7:00 pm – Nordic ballade & Bizet’s pearls
Photographer – Łukasz Ułanowski
Gallery: LINK

24.07., 7:00 pm – Dancing through the four seasons
Photographer – Łukasz Ułanowski
Gallery: LINK

25.07., 6:00 pm – Evening with popular music
Photographer – Łukasz Ułanowski
Gallery: LINK

1.08., 6:30 pm – Violin recital to commemorate the anniversary of the Warsaw Uprising
Photographer – Łukasz Ułanowski
Gallery: LINK

2.08., 6:00 pm – The winning violin
Photographer – Łukasz Ułanowski
Gallery: LINK

22.08., 6:00 pm – Overtures and Macaroni
Photographer – Łukasz Ułanowski
Gallery: LINK

29.08., 6:00 pm – BEETHOVEN ELECTRIC 2D
Photographer – Łukasz Ułanowski
Gallery: LINK

05.09, 6:00 pm – Festival’s finale – A journey through the world of opera
Photographer – Łukasz Ułanowski
Gallery: LINK

Multimedia